Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tudnám megtartani a babát?

Hogyan tudnám megtartani a babát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 9hetes kismama vagyok. 21 éves,dolgozom,és a párommal élek,aki 29 éves. Szeretném ezt a babát,mert nem tudnám őt megölni. De a párom azt mondta,ő nem képes erre,és ha megtartom,akkor valószínűleg le fog lépni,mert fél a felelősségtől. A barátnőmék lakásában lakunk,albérletben,családomra nem tudok számítani,sem anyagilag,sem máshogy. Ha megtartom,akkor csak a Gyes-t és a családit fogom kapni,mert még nincs folyamatos 1éves munkaviszonyom. Mit tegyek? Nem szeretném emgölni a gyermekem. Védekeztünk,nem tudom,hogyan eshettem teherbe,fogamzásgátlót szedtem. Nagyon félek,hogy nem tudom megtartani a babámat.
2012. febr. 29. 08:58
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
Igen,biztos nagyon megrémült,de elég határozottnak tűnt.Őt egyébként az apukája elhagyta,mikor megszületett,és nemrég azt mondta,hogy nem tudna úgy élni,hogy elhagyott minket. Aztán mondott olyat is,hogy azért fenyegetett meg,hogy elhagy,mert csak ezzel tud rábeszélni az abortuszra. :S Köszönöm,hogy ilyen sokat segítetek,nagyon hálás vagyok érte :) Tényleg köszönöm,így úgy érzem,hogy nem vagyok annyira egyedül.
2012. febr. 29. 14:35
 22/40 anonim ***** válasza:
83%

Ha valaki végső nyomorba jut, utcára kerül várandóan, akkor is van menedék: www.lea.hu


Bődületes dolog, ahogy sokan a "gyermek érdekét" látják a gyermek meggyilkolásában.

2012. márc. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon könnyelmű az, aki dobálózik a szavakkal, és abortuszra bíztat! Előrevetíti a sötét jövőt?! Milyen alapon? Nekem mindig a nehéz helyzetekben jött segítség, s minden megoldódott. Tényleg azzal adsz meg mindent a GYERMEKEDNEK, ha megadod Neki az ÉLETET.

Van olyan ismerősöm, aki elvetette gyermekét, hát csak azóta sötét az élete, teljesen megzavarodott, nyugtatókon él! Bízzál! Sokan szorítunk Nektek, és imádkozunk Értetek!

2012. márc. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
Nem tudom,hogyan hálálhatnám meg a sok tanácsot,támogatást. Erőt adtatok,hogy harcoljak a gyermekemért! Remélem jól van,és nem kell aggódnom,amiért váratlanul elmúltak a tünetek(mellfeszülés,hányinger). Hétfőn megyek a nődokihoz,most már ezer százalék,hogy erős leszek és minden követ megmozgatok,hogy felnevelhessem a kisbabámat!
2012. márc. 1. 13:14
 25/40 Orsi_ ***** válasza:
74%

Szia MayC!

Nem tudtam minden reakciot elolvasni, de nagyon feldühitett az eslö reakcio amit kaptal és ami még most is elsöként jelenik meg.

A gyermeked érdeke lenne szerinte, hogy ne legyen esélye egyaltalan az életre, mert ugy tünik, most ebben a pillanatban, hogy rosszak lennének a körülményei? Ez mar eleve paradox: légy tekintettel a gyermekedre és ezért öld meg???

Mi a rossz körülmény? Nem lehet hogy az a rossz, ha mindened meglehet, de minden döntésnél azt kérdezed, nem inkabb a masikat kellett volna valasztanom, azt is lehetett volna, mennyi mindent nem valasztottam és azok mind veszteséglistara kerülnek és folytonos hianyérzetet teremtenek holott mindened megvan.. szerintem nem olyan egyszerü ez, hogy barki megitelhesse elöre, boldog lehet-e egy gyermek, aki (most ugy tünik) nehez körülmények közé születik.

Légy erös és bator, kivanom, hogy olyan döntést hozz, amit a legkevésbé valoszinü hogy megbansz!

Orsi

2012. márc. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 Orsi_ ***** válasza:

Draga MayC!

Sok-sok örömet kivanok Nektek!

Orsi

2012. márc. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

Kedves MayC! Nagyon örülök, hogy így felvértezted magad csupán abból merítve, amit itt sokan a baba megtartása mellett írtak. Ez viszont azt jelenti, hogy Te a szíved legmélyén akarod Őt, a pici kis növekvő Életet! Lassan 1 éves a kislányom és nagyon nagy örömök forrása. Sok-sok erőt!

ui: a munkaviszonynak, ha jól tudom, a születést megelőző 2 évben kell meglennie 1 évnek + a szüléskor vagy azt megelőző 1 hónapban (tgyás kezdetén) legyél munkaviszonyban és járni fog a gyed is. Oepnél érdeklődj!

2012. márc. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugszom picit,talán mégsem lesz olyan reménytelen a helyzet. azt nem tudjátok véletlenül,hogy az uh-n hogyan kérhetnék fotót a babámról? 7 hetesen voltam utoljára uh-n és nem kaptam,nem tudom,hogyan kell,kérni,vagy fizetni kell-e? Hétfőn már szeretnék egy kis fényképet a picúrról. De nekem az sztk-ban senki nem mondott semmit,még magáról a várandósságról sem,csak felírtak utrogestant.
2012. márc. 1. 14:39
 29/40 anonim ***** válasza:
Sztk-nként eltérő: valahol ha kérsz, kapsz, valahol ha fizetsz (csekk v. kp) akkor kapsz. Hívd őket előtte fel telefonon, kérdezz rá a helyi szokásra.
2012. márc. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

Gratulálok a döntésedhez,soha nem fogod megbánni!

Írd meg mi volt hétfőn!


4 fiú boldog Anyukája!

2012. márc. 3. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!