Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A héten voltam cukorterheléses...

Petruc kérdése:

A héten voltam cukorterheléses vérvételen, megjött az eredményem és a 2 órás 7,8 lett, a határ is 7,8. Mennyire gond ez a felső határ, aki már járt hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
Részletekről még nem tudtam az orvossal beszélni, mert jövő héten megyek csak. Remélem elég lesz a diéta, milyen táplálkozási tipekket adnátok addig is mire figyeljek, mit ne egyek! 28 h. km.

2012. márc. 2. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Engem 7,00-val, ismerősömet 7,4-gyel befektettek. Kerüld a cukor fogyasztását, nekünk sószegény diétát kellett tartani.
2012. márc. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát, nálunk 6,8 a felső határ, ez szerintem picit sok. Neten nagyon sokféle diétát találsz, ha rákeresel, de az orvosod is biztosan ellát pár tanáccsal. :)

30 hkm

2012. márc. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Jubilee ***** válasza:
7.8-as cukorterheléses eredménnyel mennem kellett a diabetológiára. 2 hetente jártam kontrollra, és 160g szénhidrátot ehettem. Mindkét terhességemet megúsztam diétával. Ha kell segítség, írj nyugodtan!
2012. márc. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi segítségeket, remélem elég lesz a diéta. Végül is a 7,8 a felső határ, de határ és még nem betegség. Talán odafigyeléssel helyre rázódok.
2012. márc. 2. 21:55
 5/6 Jubilee ***** válasza:
Helyre sajnos majd csak a szülés után rázódik. Addig odafigyeléssel és diétával 7 alatt kell tartanod. Sajnos, ha 7 felé megy, akkor inzulin szükséges.
2012. márc. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nyugodj meg, elég lesz a diéta! Nekem 9,2 volt a terheléses cukor 2 órás eredménye! 180g CH-diétát kellett tartanom, az bőven elég volt!

2012. márc. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!