Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért híznak el a kismamák? A...

Miért híznak el a kismamák? A sok evéstől, hormonok miatt vagy esetleg más dolog van a háttérben?

Figyelt kérdés

Rettegek attól, hogyha teherbe esem, akkor elhízok. Ez hogyan előzhető meg, úgy hogy ne menjen a baba egészségének a rovására?


20L


2012. márc. 2. 15:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

A terhesség nem "elhízás".

Ugyanúgy figyelni kell az étkezésre, tehát a minőségre, mint nem terhesen. Nem kell kettő helyett enni.

De rettegni sem kell a súlynövekedéstől.

2012. márc. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%
A kismamák nem híznak el.
2012. márc. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
Jaj, elküldtem: a plusz súlyban van magzatvíz, baba, megnövekedett mennyiségű keringő vér, visszatartott víz... Ha nem zabál valaki, nem hízik el...
2012. márc. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%

Nem kell zabálni és ellustulni ennyi és ne fogsz elhízni.

Aki nem hagyja el magát elanyásodni, az még szebb és csinosabb lesz szülés után is!

2012. márc. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
51%

Alapvetően tényleg nem kell elhízni. Terhesség végén kb. 8-9 kg az, ami teljesen normális súlytöbblet, ennek 80% a szülőszobában "megoldódik" a maradék pedig néhány nap/hét alatt lemegy, mert ez a vízháztartás többlete.


Van olyan, aki hormonálisan hízik terhesség alatt.... az nem tehet róla, de ez nem olyan gyakori, hogy előre aggódni kellene miatta. :)

2012. márc. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ, mennyire vigyázol. Én hősiesen bevallom, zabáltam, bűnöztem a kajával, feljött 20 kiló, de akkor nem bántam. Aztán megszültem, lement 10 rögtön, a többi volt a -zabálásmutató- szoptattam, alig ment le, most kezdem elválasztani a kicsit, és kezdek egy egészség-diétát, méregtelenítést, nemrég kezdtem, 1 kiló ment le, de szerintem lemegy majd a felesleg, mire jön a kistesó, akinél már jobban vigyázok majd.
2012. márc. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

A legtöbb kismama többet szed fel, mint a gyermek és tartozékai, tehát valamennyit hízik, és tényleg vannak páran, akik elhíznak.

Hormonális okai is lehetnek, pl. ilyenkor azért megváltozik az anyagcsere, többet is esznek. Nekem legalábbis nagyon jó étvágyam volt akkoriban, élveztem is, mert előtte sokszor étvágytalan voltam, vagy csak keveset tudtam egyszerre enni, ez meg is látszott rajtam (43 kg voltam), de terhesség alatt olyan jóízűeket ettem, meg se kottyant a 3 fogásos ebéd. Persze azért odafigyeltem az étkezésekre, nem ettem össze vissza mindent, gyümölcsöket nassoltam, de persze szedtem fel pár kg-ot, amit nem is bántam, mert elfért rajtam. Szülés után 50 kg körül voltam, de aztán 3-4 hónap alatt le is ment.

Szóval valamennyi hízás normális, kevesen vannak, akik ténylegesen csak a babával járó kg-okat szedik fel, de az elhízás része már rajtad múlik, odafigyelés kérdése. Emiatt kár rettegni. Nem fogsz elhízni, ha nem akarsz.

2012. márc. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%
Sokat számít az életmód is. A kislányommal jópár kilót felszedtem, hiába figyeltem, hogy kerüljem a hízlaló kajákat, mert majdnem végig dolgoztam irodában, ülve. A dohányzásról is akkor szoktam le, mikor megtudtam, hogy ő van. A kisfiammal viszont kb 1 kilót szedtem fel úgy, hogy nem az ő "tartozéka", mert most nem ülök egész nap, hanem a lányzó után szaladgálok és teszek-veszek itthon. És szégyenletes mennyiségű sütit meg édességet pusztítok el :).
2012. márc. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én kicsit úgy voltam vele, hogy a fenébe is, 10 éve fogyókúrázok, akkor most nem :-))

Szerencsére "csak" 13 kilót híztam, ebből 12 már le is ment. 3 hónapos volt a lányom, amikor elkezdtem sportolni, de sajnos csökkent a tejem :-(( Az az egy kiló még marad egy ideig :-)


Terhesen is lehet tornászni, nem kell 2 helyett enni. Nem a mennyiség, hanem a minőség a fontos!

2012. márc. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Első babánál én is úgy voltam mint az utolsó válaszoló végre olyan ételeket ettem amit évekig nem és azóta sem:)

Így is a sok vízzel együtt 15 kilót sikerült felszednem, magas vagyok úgyhogy eloszlott, aztán a tejemet féltettem, ami ahogy diétázni kezdtem, egyből megcsappant..:( Úgyhogy egy jó 6-7 kiló pluszal éldegéltem még vagy 1 évig.

Aztán megelégeltem.

Voltam még terhes (2szer) de már akkor is odafigyeltem mit eszek így 4300 grammos babáim lettek, mégis csak 8-9 kilót híztam.

Utána ha az ember sportol és nem eszi fel a maradékot (is) a gyerek után akkor vissza lehet fogyni simán!!! Az más dolog hogy a test az változik (lettek csíkjaim mert nagyon rossz a bőröm sajnos) és a cicijeim 3 szoptatás után nem olyanok mint 18 évesen, dehát ez vele jár.

Szerintem ezeket a változásokat el kell fogadni valamilyen szinten, de az elhízás az nem ez az elfogadás kategória számomra legalábbis.

Én most annyi vagyok amennyi 20 évesen, mégse ugyanúgy nézek ki már.

2012. márc. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!