Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Doki váltás? Hogyan csináljam?...

Doki váltás? Hogyan csináljam? Mit kell egyáltalán csinálnom?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden leírni: December óta veszélyeztetett terhesként itthon vagyok a doki akit felfogadtam magánorvos, és alkalmanként 7-8 ezret is elkér ami lehet még olcsó a többi között (van a ki 10 ezret is elkér egy alkalommal)

most oda jutottam hogy nem igazán szeretnék erre költeni (nagyon szépen fogalmaztam) és az sztk-s dokik közül szeretnék majd választani.

A védőnőm szerint ez megoldható.

Kérdésem a következő, amíg nem tisztázom ezt a dolgot a dokival, hogy tulajdonképpen leváltom, addig meg szeretném tudni, hogy az sztk-s orvos is tud engem vesz.t-ként tartani? vagy a magándoki megállapítása, neki nem jelent semmit és lehet vissza küld dolgozni? van ilyen? mert ijesztgetnek okosok...

megy tovább a táppénzem? vagy csak annyit kell tennem hogy a védőnő (aki szintén ott van az sztk-ban) megcsinálja a papir munkát és kész?

nagyon szépen köszönöm a válaszokat és bocsi hogy ilyen hosszura sikerült

21 hetes kismami -akinek most minden össze kuszálódott- :)



2012. márc. 12. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Én 2 gyereket szültem ugyanannál a magándokinál, tömtem a zsebét rendesen, most várjuk a 3. babát, az anyagi helyzetünk sem teszi most lehetővé, hogy hozzá járjak.

12 hetes voltam, amikor úgy döntöttem, hogy nem megyek el a rendelésére, amikorra időpontom volt. Elmentem a körzeti dokihoz, és megmondom őszintén ő is ugyanolyan aranyos, kedves, figyelmes, mint akinek súlyos pénzeket fizettem. Nem lesz fizetett dokim.

Menj el a körzetihez és beszéld meg vele ez a táppénz dolgot és a veszélyeztetett dolgot.

Kitartást, és minden jót.

2012. márc. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem küldenek vissza dolgozni. Nekem van fogadott orvosom, de hozzá sem pénzért járok, mert a Klinikán pénz nélkül fogad. De a táppénzt az sztk-s orvos írja ki. Nálunk kötelező hozzá is járni(Debrecen). Gondolom valami okod biztos van, amiért veszélyeztetett vagy. Ha más nem megmondod gyakran görcsölsz vagy nem tudod ellátni a munkádat. Szerintem nem kell félni az sztk-s dokiktól. Magándokik is vannak akik nagyképű, lekezelőek. Én nyugodt szívvel mennék a mi sztk-s dokijainkhoz. A táppénzes papírmunkát nem a védőnő csinálja, hanem az asszisztensnő.
2012. márc. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A fogadott orvosban én is csak csalódtam!!! Bár velem szerintem azért nem foglalkozott kellően mert nem tömtem a zsebét..és próbáltam az sztk rendelésén megjelenni vagy a kórházban ha ügyeletes volt. Aztán amikor gondom volt nem számíthattam rá! Így hát úgy döntöttem hogy elmegyek a helyi sztk rendelésre. Az orvosnak nem szóltam, hiszen úgy éreztem nem tartozom neki semmivel! De ha eddig magán orvos vezette a terhesgondozást akkor annyit talán megtehetsz hogy megmondod neki hogy nem tudod már finanszírozni a magánrendelést ezért sztk-ba mész! Különösebb magyarázat szerintem nem kell! :-)

Engem szívesen fogadtak az sztk rendelésen!


Üdv 10hkm

2012. márc. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A fogadott doki szemrebbenés nélkül elmegy szabadságra, teljesen mindegy neki mikor szülsz:( hiába adod neki a rengeteg lóvét:(
2012. márc. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

huhh csajok most megnyugtattatok...sokat gondolkoztam most mit kéne tennem

az elkövetkező 3 napban délután elmegyek az sztk-ba és elintézem ott egy dokival az átírást meg az áthelyezést, a fogadott dokinak meg meg mondom amit a kedves 3. válaszoló irt :)

tulajdonképp ki ö nekem hogy tartozzak neki vallomással, nem?

köszi nektek :)))

mindenkinek kellemes napot:)

2012. márc. 12. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!