Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhen kívüli műtét után...

Méhen kívüli műtét után mennyit kell kórházban tölteni?

Figyelt kérdés
Tegnap iszonyatosan begörcsölt a belem hasmenés után. Az ügyeletről elküldtek a kórház nőgyógyászatára, mivel korai terhes vagyok. Ott az orvos megnézett 2 hüvelyi UH-val is, vagyis 2 géphez is elvitt és azt mondta, hogy LEHET, hogy méhen kívüli terhes vagyok. Feküdjek be, megműt és majd kiderül. Mondtam neki, hogy egy talán miatt nem igazán kéne megműteni, erre szabályosan kirúgott az osztályról. Ma valamivel jobban vagyok, de a halálfélelem bennem van, hogy tényleg az lehet. Csak ebben a bizonyos kórházban ma is ez a "kedves" orvos rendel. Pedig meg akarom nézetni magam mással.Ha tényleg az lennék, mire számíthatok a kórházba fekvésnél? Mennyi ideig tart a műtét, meddig tartanak bent, kénytelenek elaltatni vagy elég az érzéstelenítés? Kérem, akinek van tapasztalata, írja le nekem. Köszönöm!
2012. márc. 31. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:

A méhen kívüli terhesség nem játék!Nekem sajnos már 2-szer is volt,és mindkét esetben későn vették észre amikor is szétrepedt a petevezetékem és majdnem belehaltam!Tehát ha az orvos gyanúsnak tartja hogy esetleg neked is méhen kívül van a terhesség és be akar fektetni akkor azt gondolom el kéne fogadnod és befeküdni.Még meg fognak néhányszor vizsgálni mielőtt műtenek ne aggódj.Lehet hogy nagyon kicsi a terhesség és jó helyen is van csak még nem látják,és ez néhány napon belül ki is derülhet.Ha viszont gond van,akkor jobb ha minél hamarabb megoldódik és akkor még lesz esélyed hogy a petevezetőid megmaradjanak és lehessen spontán még babád,de ha úgy jársz mint én,akkor esélytelen lesz a későbbi spontán terhesség és gondolom ezt nem szeretnéd.

Ne aggódj ha jó helyen van a babád akkor nem fognak műteni.Amúgy meg altatásban csinálják,laparoszkópiás beavatkozással (3 picike vágás és kamerán keresztül)kb:3-4 nap bent tartózkodással.

2012. ápr. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Neked milyen tüneteid voltak? nagyon sajnálom, azt, hogy nem lehet spontán babád, borzalmas ilyet olvasni.
2012. ápr. 2. 10:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel mindkét terhességem 7-8 hetes szívveréssel rendelkező embrió volt,így nagyon erős fájdalmam volt mivel szétrepesztette a petevezetékemet!
2012. ápr. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 victorialinda21 válasza:
Szia,engem most egy hete mutottek! Ez nem jatek es szimpatikamkerdese. Bele is halhatsz. Ez az az eset ahol a talanert is erdemes kes ala fekudni,ha nem szeretned,hogy meghalj vagy kipakoljanak. Engem szombaton mutottek, vasarnap kivettek az a versavo kivezeto csovet es mar aznap magam keltem fel furdotemmstb. Hetfon reggel vizit utan johettem haza.Egy par napig nehezkes volt a felkeles,mozgas tuszoges kohoges de meg a rohoges is....most mar jol vagyok csak emelni nem nagyon szabad. NE VARJ EGY NAPOT SEM HA NEM MUSZAJ.
2014. jún. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!