Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért használ sok orvos a...

Miért használ sok orvos a terhesség megállapításhoz hasi ultrahangot, ha sok helyen olvasni a kismamák körében, hogy nem lehetett látni és a hüvelyi jobb? Miért kockáztat akkor egy orvos, hogy ne észleljen egy terhességet?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 6. 18:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert a hüvelyi adott esetben a gyenge méhszáji erekben bevérzéseket okozhat. A mi praxisunkban nem használunk hüvelyi fejet általában. Kórházakban előírás, de nem feltétlenül jó. Hacsak nincs valakinek ránézésre is nagyon vastag hasfala, vagy nem borzasztó ócska a gép, akkor a hasi tökéletes.


(Saját tapasztalat: az én terhességem 5+5 hetesen embrióstól, pulzálásostól és szikhólyagostól látszott hasin, tökéletesen. És a legtöbb nőé látszik. Persze ha kétely merül fel, még mindig lehet hüvelyit csinálni.)

35 hkm

2012. ápr. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ma olvastam, hogy volt akinek a 6 hetes terhességét nem látta az orvos hasi ultrahangon. Az orvosra nézve, ez milyen következményekkel jár?
2012. ápr. 6. 20:07
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyennel. :)

Az ő döntése, hogy ezután néz-e vaginális fejjel is egy uh-t, vagy esetleg későbbi kontroll mellett dönt - mindkettő helyes döntés, bár ha valóban hat hetes a terhesség, és nem kevesebb, akkor én inkább a későbbi kontrollt választanám.

Ha semmi nem látszik, sem petezsák sem szikhólyag, akkor egyébként garantáltan nem hat hetes, vagy nincsen szó csak biokémiai terhességről. Ha ezek látszanak, akkor a következő uh-n minden bizonnyal az embrió is látszódni fog.

2012. ápr. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy úgy nem veszi észre, hogy azt mondja, hogy nem terhes és nem hívja vissza.
2012. ápr. 6. 20:23
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem tudom, ha ennyire biztosan ki meri jelenteni akkor minden bizonnyal semmi nem látszott, mert nem látom be, hogy ha bármit is látni vélt volna, miért állítja az ellenkezőjét.


Ha mégis terhes, és csak az orvos nem vette észre, akkor ez nyilván egy diagnosztikai hiba, de semmilyen következménye nincsen lényegében. Tehát műhibának nem nevezném.

2012. ápr. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mert egy terhesség megállapításakor, ha nem lát embriót, lehetnek még más jelei a terhességnek, amit a hasi ultrahangon is látni?
2012. ápr. 6. 20:50
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Gyanújelek vannak, vastagabb nyálkahártya, felritkulás, petezsák szabályos szélekkel, szikhólyag. Ha semmi nincs ezek közül, akkor nagyon ritka, hogy ennek ellenére fennállna a terhesség. Hat hetesen minimum petezsáknak látszódnia kell, ennek tökéletesen egyértelmű ultrahang képe van. Hasi ultrahangon egyébként olyan 70-80%-ban már az elmaradt menstruáció napján látható egy jellegzetes képlet, amely terhességre utal, persze ilyenkor ennek a hiánya még semmit nem zár ki.

De ha hat hetes a terhesség (és valóban annyi, nem lett elszámolva, nem késői peteérésből fogant a gyermek) akkor már látszanak egyértelmű jelek, én azt gondolom hasin is. Ha ilyet valaki kijelent, akkor annak oka van, vagyis semmi olyat nem látott, ami terhességre utal.

Persze ha nem hat hetes volt adott időben a terhesség, akkor nem is feltétlenül elvárható, hogy lásson bármit is. De arról meg nem tehet.

2012. ápr. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az infókat! :)
2012. ápr. 6. 21:31
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
Ó hát igazán nincs mit, szép estét Neked! :)
2012. ápr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%
Bocsi az offért,de tudnál nekem is segiteni? Én elvileg 4+3 napos vagyok. 3 napja a doki nem látott, csak felritkulást, jövöhétre visszarendelt. Menjek jövőhéten is, de akkor elvileg csak petezsákot lát, vagy elég, ha jövő utáni héten megyek? em árt a hüvelyi UH a babának?
2012. ápr. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!