Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg igaz, hogy a szülés...

Tényleg igaz, hogy a szülés után a méhlepényből meglehet állapítani hogy a kismama dohányzott-e a terhessége alatt? És aki később vette észre hogy babás, pl. a 10. héten?

Figyelt kérdés
2009. jún. 17. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
A babának a dohányzás az első 2 hónapban és az utolsó hónapban a legkárosabb. Az hogy a méhlepényben mennyi nikotin van igazából mindegy szerintem ebből a szempontból. Te úgyis tudod, hogy cigiztél-e.
2009. jún. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor gyötörhet a lelkiismeret-furdalás hogy menstruáltam és nem vettem észre a babát.
2009. jún. 17. 23:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is menstruáltam az első három! hónapban.:-(

Nekem is lelkiismeret furdalásom van.Reménykedjünk a legjobbakban.Gondtalan babavárást és jó egészséget nektek.

Üdv.30 hKm.

2009. jún. 18. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó. Látom nem vagyok egyedül:( Neked is boldog babavárást és könnyű szülést neked:)
2009. jún. 18. 09:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, én sajnos nem tudtam letenni a cigit, és amikor a kilányomat szültem, pontosan a kiirt napra, akkor a doki megis dicsérte, hogy milyen szép a lepény. Sztem nem lehet látni.
2009. jún. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
sziasztok ! amikor elmentem az orvosomhoz megkérdezte ugye hogy dohányzom ! A válaszom hogy igen de le akarok róla szokni teljesen ! Azt válaszolta hogy ne a terhesség ideje alatt tegyem le véglegesen a cigit ! Ugyanis mivel rajtunk anyukákon jelentkeznek az elvonási tünetek , a baba is megérzi ezt és idegrendszeri károsodás érheti ! Nem én találtam ki hanem az orvosom mondta ! Egy egészséges , gyönyörű kisfiam született !
2009. jún. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Nagyon örülök ennek a kérdésnek, nagyon egyedül éreztem magam ezzel a problémával. Egy kérdés kapcsán régebben nagy felháborodást keltett mindenkiben a "dohányos kismama" és volt akik kiverné a szájából, meg nem érdemli meg a gyereket és hasonlókat írtak. Tudom, hogy ártalmas de KÉPTELEN vagyok letenni, mindennap lelkifurdalásom van és szólongat a család is, és én tényleg igyekszem!!!! Állandóan ez jár már a fejemben, hogy mit tehetnék, de becsúszott a pici, évek óta nem kellett a testemre vigyáznom, eddig 2 dobozzal szívtam, és nem érdekelt semmi, ma már csak felet, nagyon gázos napon egyet a leggyengébből. Fogalma sincs a "mentes" kismamáknak ez milyen érzés! (pedig értelmiségi vagyok, és nem vagyok roma.)
2009. jún. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!