Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Próbáltátok már Clearblue...

Próbáltátok már Clearblue digitális teszttel követni a hcg növekedést a terhesség elején?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap olvastam az egyik válaszban, hogy a kismama ezzel nézi, hogy nő-e a hcg. Ha nő, akkor ugye nem halt el a baba.

Használtam már én is ilyen tesztet, tudom, hogy kiírja a terhességnek a korát, például 2-4 hét, 4-6 hét, stb.

Meddig írja ki vajon? Megbízható lehet ez a módszer?

Azért kérdezem, mert külföldön élek, itt csak a 12. héten van az első uh. Arra gondoltam, hogy addig 2-3 hetente megnézem ezzel a teszttel, hogy emelkedik-e a hcg, nő e a teszt által kiírt terhességi kor.

Megnyugtató lenne számomra.

Szerintetek van értelme?


2009. jún. 18. 23:12
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon kétesélyes.

Egyrészt, mert lehet, hogy nő a hcg és ki is írja a teszt, hogy 4 hetes, 5 hetes, stb..., de ha véletlenül ugyanazt írná ki, akkor halálra aggódnád magad, aminek nincs értelme.

Arról nem is bezsélve, hogy ha üres a petezsák, és csak az nő, de a bab nincs benne már, vagy soha nem is volt, akkor is nő a hcg!!! Nekem 1000, 1200, 16000 volt, és a baba mégsem fejlődött, vagyi üres volt a petezsák, - szóval nekem hiába írta volna ki a teszt, hogy 8 vagy 10. hetes vagyok..., nem mentem volna vele semmire.

A pozitív gondolkodással többre mész, ne pazarold erre a pénzt!

2009. jún. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Én ismerem a tesztet és használtam is, de csak 5 hetes terhességet jelez digitálisan. Felesleges ezzel ellenőrizned a hcg szinteted. Csak pár fázist jelez: az első mikor elmarad a mensid akkor 2-3 hetest ír ki, majd a 3-4 hetest és a több mint öhetes terhességet jelzi. Tovább nincs és nehogy megijedj, hogy valami történt.

Igaza van az előző válaszolónak, felesleges pénzkidobás. Ne gondolj rosszra csak pozitívan :-)

2009. jún. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Szia, en is a clearblue digitalis tesztet hasznaltam de csaka terhesseg megallapitasara. az itten kaphato digitalis teszt meg nem tudja kiirni a terhesseg korat csak azt h pregnant vagy not pregnant. nalunk is 12ik hettol van hivatalosan UH, ha vki allami korhazban szul. nekem magan dokim van mivel az itteni okos rendszer um kenyszerit maganbiztositasra mivel fizum tullepi a hatart, es ha mar van maganbiztosiatsom akkor mar elvezem is elonyeit igy valasztott dokim van. en 8-ik heten mentem hozza eloszor es csinalt UH-t. az elso alkalommal.

szerintem ne idegeskedj tudom konnyu ezt mondani, de az sem jo ha vmi hulyeseget kihoz a teszt es agyon izgulod magad holott lehet h semmi baj sincs. inkabb vigyazz magatokra.

2009. jún. 19. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat.

Akkor ez tenyleg nem jo otlet...

Utana neztem a tesztnek a clearblue oldalan es tenyleg csak az otodik hetig irja ki a terhesseg korat.

EGeszen pontosan azt irja ki, hogy 1-2 (ennyi het telt el a fogantatas ota, tehat ez 3-4 hetes terhesseg), 2-3 (4-5 hetes terhesseg) es 3+ (tobb, mint ot hetes terhesseg).

Az alapjan a hozzaszolas alapjan, amit olvastam maskepp kepzeltem ezt el, ott azt irta a kismama, hogy o sokaig tudta vele ellenorizni. Igy valoban nincs ertelme, csak feleslegesen izgulnek.


Az utolso valaszolonak: hala Istennek nekem van allami biztositasom. Legalabbis en orulok neki. Mar nezegettem, hogy lehet, hogy elmegyek privatban uh-ra, de megis halogatom a dolgot. Nem az ara miatt, hanem amiatt, mert mar van egy nagyobb babank, eleg nehez lenne megszervezni az uh-ra vonulast, mert a ferjem is jonne mindenkeppen, o viszont dolgozik es emiatt kellene szabadnapot kernie. Aztan pedig a 12. heten ismet kernie kellene.

A fiam mellett ugyis gyorsan mennek a hetek, inkabb megvarom a 12. hetet.

2009. jún. 19. 07:50
 5/5 anonim ***** válasza:
62%

Kössz a lepontozást az IQ harcosnak...

első

2009. jún. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!