Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kezdtétek el szedni a...

Mikor kezdtétek el szedni a vasat (Maltofer Fol)? 21 hetes vagyok, és az orvosom már felírta.

Figyelt kérdés

Az első terhességemnél nem kellett ilyen korán elkezdenem stedni,vérképem rendben.


ti mikor kezdtétek el??


2012. ápr. 14. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a 25. héten írta fel a magánorvosom. Femmibion vasat kell szednem azóta, de csak heti 2-szer 1 kapszulát, mert nem volt olyan nagyon rossz a vérképem, és a vas meg szorulást okoz, ezért azt mondta ne szedjem minden nap.

2012. ápr. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

mindkét terhességemnél az első nagylabor után,kb 7-8 hetesen.akkor derült ki mindkétszer a vérszegánység.elsőnél neo ferro folgammát szedtem,most a másodiknál pedig ferrograd folic-ot.


37 hetes km

2012. ápr. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 18. héttől kell szednem ugyanezt.
2012. ápr. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A Maltofer Fol vas rágótabletta nem okoz szorulást!!!

ÉN a 29. héten kezdtem el szedni. Ez a 3. terhességem, és mindegyik alatt kellett szednem.

Akkor kell elkezdeni, amikor a doki észreveszi a vérszegénységet.

Terhesség alatt nem csoda a vérszegénység.

2012. ápr. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem automatikusan felírta a MAltofer Fol-t már akkor, amikor kiderült, hogy babát várok. Hetente 2 Femibion vasat is szedek a 25 hetes vérvételen 20-as lett a vasam :) (16-26 a tartomány)
2012. ápr. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én a 22. héttől szedem a Maltofert. Jövő héten meglátjuk, milyen a vérképem. Mondjuk én alapból vashiányos vagyok. Régen ájuldoztam is tőle. :(


Üdv, 26 hkm

2012. ápr. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 sumergo ***** válasza:
Ugyanezt írta fel a dokim kb. ugyanekkor. Soha nem volt gond a vasammal. Az utolsó vérvételen már kezdett a felső határ közelébe lenni a vasam. Kérdeztem tőle, nem kellene-e abbahagynom, vagy csökkentenem, de az volt a válasz, hogy szükségem lesz még a sok vasra, úgyhogy szedjem bátran. Császárom lett, sok infúziót is kaptam, mert rengeteg vért vesztettem, de vért nem kellett kapnom szerencsére. Úgyhogy nem gond, szedd csak!
2012. ápr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia!! Nekem tökéletes a vérképem mégis felírta a doki a 24.héten és azt mondta egészen a szoptatás végéig kell szedni úgyhogy szedd nyugodtan,mert nem árthat!! Mint ahogy előttem is írták szükségünk lesz még rá!! :)
2016. ápr. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!