Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elküldtek a vérellátóba...

Elküldtek a vérellátóba ellenanyag szűrésre, mert ellenanyagot termel a szervezetem! Ugye nincs baj?

Figyelt kérdés

7 hetes terhes vagyok, ez a 2. babám az elsővel nem kellett ilyet csináltatni!

Köszönöm



2012. ápr. 17. 08:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
rh negatív vagy?
2012. ápr. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem.pozitív
2012. ápr. 17. 08:09
 3/11 anonim ***** válasza:
Rh negativitás vagy más alkotó miatt? Mert ha Rh gond van, akkor az első terhességben is figyelni kellett volna. 2. terhességnél pláne nagyon kell rá figyelni, monitorozni fogják és lehet, hogy gyógyszerrel kezelik majd. Nyugalom, a baj az lett volna, ha nem veszik észre.
2012. ápr. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!!!Addig megpróbálok nem aggódni!Holnap megyek a vérellátóba, amíg nincs meg az eredmény nem is idegesítem magam, mert csak a babámnak teszek rosszat!

Köszi a választ.

2012. ápr. 17. 08:12
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia! Ha rh negatív vagy, és a párod pozitív,akkor az első babátok is valszeg. pozitív!az első babánál általában nincs gond,de a szülésnél keveredhetett egy kicsit a véretek,így a tested felismeri az "idegen anyagot" és ellenanyagot termel! Elvileg az első szülés után pár napon belül kellett volna kapnod valami injekciót,ami meggátolja,h a második terhességnél gond legyen! Én is így vagyok, csak még az elsőt várom! 27 hkm
2012. ápr. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok, akkor nem az Rh részével van gond, ahogy sejthető is volt, hiszen azt írod, hogy az első terhességeddel nem volt ilyen probléma. Várd az eredményt, és kövesd az orvos utasításit, ennyi a teendő, minden bizonnyal semmi baj nem lesz. :)
2012. ápr. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

van ám itt más ellenanyag is.


habár elég furi hogy ár 7 hetesen termeli a szervezeted.


A legismertebb az D- antitest, ami az RH össze férhetetlenség miatt van, de bizony vannak más al antitestek is.


Èn is a második babámat várom és nálam most a közepe után jött ki, hogy E-antitestet termel a szervezetem. Dokim meg semmit nem mondott, és nagyon megijedtem, de a családban van orvos így megkérdeztem mi is ez. Létezik az A, B, 0, vércsoport de azon belül vannak más al vércsoportok, mint D, E, M meg még egy rakat. Szerintem nálad is Anti-E lesz mert terhesen és vérátömlesztéskor ez a leggyakoribb. Sok infot nem találtam miért nézik, és mit okozhat, talán annyit, hogy sárgaságot okozhat mind a gyermeknél mind az anyánál, de ez sem volt egyértelmü. én jövöhéten megyek orvoshoz majd megkérdezem, mert a kiskönyvbe pirossal került, de ö nem mondott róla semmi.

2012. ápr. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, Rh 0 poz vagyok, de nekem is ellenanyagot termel a szervezetem, vagy 5-6 félét és ritkát! Nekem havonta kontrollálják, mert ha vért kell kapnom spec vérre van szükségem és csak 37 C-on kaphatok. A vérellátóban dolgozó unokatestvérem szerint semmi baj nincs, több mindent vizsgálnak, mint régen. Ha a baba negatív lesz, lehet hogy tovább lesz sárga, mint az átlag babák. Ne aggódj!
2012. ápr. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi csajok! :)
2012. ápr. 17. 09:06
 10/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy mindenkinek menni kell, egyrészt vércsoport meghatározásra másrészt ellenanyag szűrésre. Nekem is kellett.

Úgyhogy ne aggódj!

2012. ápr. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!