Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13 hetes vagyok és haematoma-m...

13 hetes vagyok és haematoma-m van, meddig tart a barnázás?

Figyelt kérdés
2 napig véreztem, baba jól van, de a lepény mélyen tapad és alatta van egy haematoma. Gondolom ki kell hogy ürüljön, pihennem kell, de valakinek volt esetleg és tudja, hogy hány nap alatt ürül ki? Mert 2 napig véreztem, azóta barnázok, de mikor múlik el?
2008. ápr. 19. 08:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy haematomám még az elején?mekkora a haematoma?nekem is pihennem kellett nagyon sokat de ezt tényleg tartsd be és semmit ne csinálj emelni véletlenül se emelj.viszont nekem mindenféle folyás vagy akármi nélkül felszívódott akkor tok segíteni ha megírod mekkora ez a haematoma szia
2008. ápr. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
34X6 mm-es a haematoma.
2008. ápr. 19. 09:46
 3/12 anonim ***** válasza:
34x6mm mi a 34?? maga a haematoma ha 6mmes az nem veszélyes de tényleg sokat kell pihenned.de mi a 34???
2008. ápr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Én is hasonló cipőben jártam.Igazából a hematómáról még az orvosok sem tudnak pontosat mondani, azt sem, h mitől keletkezik, ill.mikor ürül ki, vagy szívódik fel.Én a 15.héten kerültem be ezzel kórházba(belőlem ömlött a vér), és még 3 hétig azt diagnosztizálták, hogy a mélyen fekvő lepény miatt van a vérzés.A harmadik UH-n, a harmadik doki diagnosztizálta a vérömlenyt, ami nekem 100mm X 20mm-es volt, két hét múlva már kettévált, vagyis a közepe felszívódott, két kb.25mm x20 mm-es darab maradt.Én ezzel 1 hónapig voltam kórházban, szigorú fekvés mellett, azután még otthon is egy hónapot feküdnöm kellett, utána már csak azt mondták, h pihenjek sokat.Most a 32.hetet kezdem, és a dokim szerint csak egy kis folt maradt belőle.Én is nagyon magam alatt voltam, mert a 20.héten sem biztatott a doki semmivel, 50-50% esélyt adott, h a méhlepény leválik-e.

A tied szerintem nem túl nagy, tényleg vedd nagyon szigorúan a FEKVÉS-t, és nem lesz gond.Semmi házimunka,semmi sex,semmi városban mászkálás.Ha megteheted, menj havonta UH-ra(nekem így kellett járni-maszek alapon természetesen), és ott nagyon jól nyomon lehet követni, hogy szervül-e az a csúnyaság.

A barnázás nem is olyan nagy baj, mert azt jelenti, h ürül.

2008. ápr. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem is az előző terheségnél mélyen volt a lepény,és haematoma is volt alatta,de arra már nem emlékszem mekkora volt.Én a 16.héten kerültem be vele a kórházba,bár belőlem ömlött a vér,szó szerint,én 10!!hetet feküdtem bent ez miatt..Nem volt szerencsém.De neked már az egy "tök jó jel"hogy csak 2 nap volt vérzés,és hogy már most csak barnázás van,az is csak "jóra"utal..Szerintem neked már csak pár nap és tuti elmúlik.Amugy nekem is mikor a vérzés átcsapott barnázásba,utána az el is mult pár napra rá..De tényleg szigorú fekvés az nagyon fontos,és azt nagyon tartsd be...Csak wc-re,és fürdeni kelj fel... kitartás.. 31hetes kismama
2008. ápr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!Én is hasonló helyzetben vagyok.13 hetesen kerültem először kórházba vérzés, mélyen fekvő lepény és 40 mm-es hematóma miatt, ami a lepény mögött volt. Első nap nagyon véreztem,majd fokozatosan múlt el. A barnázás kb. 3 napig tartott. Miután hazaengedtek pihentem ugyan, de mászkáltam is a lakásban. Na ezt nem kellett volna, mert újra bevéreztem 4 nap múlva. Akkor ismét kórház.Az a hematóma addigra elmúlt, viszont a méh felső részén keletkezett egy újabb, igaz, csak 9 mm-es. Aztán az is kiürült és elmúlt, viszont a barnázás kicsit tovább tartott. Ekko már omolyan vettem a fekvést és most lekopogom, de minden ok. 20 hetesek vagyunk és semmi baj nincs, de még a mai napig is fél óránként nézegetem a bugyimat, mert olyan érzésem van, mintha véreznék. Ez biztos lelki eredetű. Remélem egyszer el hiszem, hogy már nem lehet baj.

Jobbulást és a jövőben godtalan babavárást kívánok!.))

2008. ápr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

13-14 hetesen én is kórházba kerültem, de nem dianosztizálták a hematómámat, mivel kis vérzésem volt és a tünetek 4 nap múlva elmúltak (ekkor 4d-s ultrahangot csináltak). Miután kiengedtek a kórházból,a 400 km-re lakó szüleinkhez utaztunk. Másnap a mentő vitt el hajnalban erős vérzéssel 26x16 mm hematómával. 1-2 napig véreztem, aztán 1 hétig tartott a barnázás, ekkorra 55x25-ös lett. Rá egy hétre elkezdett a hematóma kirülni. Örültem, hogy végre biztonságban a baba a lepény leválhatósága miatt. (nálam is mélyen be van ágyazódva a lepény) Pár nap múlva az ultrahangon nagy megdöbbenésemre az ömleny mérete nem csökkent, 50x24 lett. Azóta 3. hete én is a kórházi ágyat nyomom,nem tudom meddig tart még.

Az biztos, hogy az orvosok nem mondanak hülyeséget, szigórúan feküdnünk kell!!! Nagyon nehéz elviselni, hogy egyik napról a másikra ágyhoz vagy kötözve, de megéri!!!!!

Üzenem minden hematómásnak, nagyon vigyázzatok magatokra!!!! No sex!!

2008. jún. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
A haematoma felszivodik? en nem verzek, allitolag 1 sarlo alaku haematomam van, hetfon vissza kell mennem, most mi lesz fekszem de nagyon lassan telik az ido
2009. jan. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Szia!Én 10 hetesen véreztem be,kórházba kerültem.Nekem félkörben van a haematoma a lepényemen.A 2 napos vérzés után,1 napig barnáztam.Most 13 hetes multam és azóta már 2X barnáztam,de a dokim megnyugtatott,hogy ürül ki a haematoma.Legutobb 6 mm-es volt.Vagy kiürül vagy felszívódik.A baba attól szépen fejlődik és naagyon aktív.Sokat kell pihennem,de élhetek "relatíve" normális életet.Tudom,hogy nehéz,de kitartás!!!
2009. jún. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon aranyos vagy, de ha megnézted a dátumot... már van egy 8 hónapos csodagyönyörű kislányom :) Neked is csak ezt kívánhatom, a haematoma felszívódott, anno 1 hónapig feküdtem, de kb. 2 hét után már rendben volt, minden jót neked!!!
2009. jún. 19. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!