Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kozmetika dolgok ártanak-e...

A kozmetika dolgok ártanak-e a magzatnak? (műköröm, smink, hajformázók, arckrémek, körömlakk, stb. )? 20 hkm

Figyelt kérdés
2012. ápr. 25. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Én az első terhességem után olvastam a neten arról, hogy a hajlakk nagyon ártalmas. A második terhességemnél már nem használtam.

Végülis azt írták, hogy a belégzése vagy az, ha a szemedbe jut, az a veszélyes.

A többiről nem tudok, hogy árt-e.

Ja, az egyik barátnőm a körömlakkjait is menesztette a terhessége alatt és hajat sem festett. Én lakkoztam a körmöm és nem volt gond belőle.

2012. ápr. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem eszed meg ezeket, és nem szipuzol belőlük, akkor nem lesz tőle bajod se neked, se a babának.
2012. ápr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Igen árt.Tele vannak benzol és származékaival.


Aromás szénhidrogének

A gyűrűs szénhidrogének egyik csoportját alkotják. A benzol és a benzollal rokon tulajdonságú vegyületek tartoznak ide.Az alábbi link alatt megtalálod a nevüket.Ezekből állnak a kozmetikai szerek.Főleg a hajfesték.


[link]


"

Benzol

A benzol jellegzetes illatú, színtelen vagy világossárga színű, igen gyúlékony, illékony folyadék. Vízben enyhén oldódó szénhidrogén, jól elegyedik alkoholokkal, éterekkel. Benzol leginkább belégzéssel kerül a szervezetünkbe, de élelmiszerekkel, folyadékokkal is felvehetjük, ill. szennyezett vízből a bőrön át is felszívódhat. Számos nemzetközi szervezet egybehangzóan megállapította, hogy a benzol emberbenbizonyítottan karcinogén hatású. Különösen a vérképző szervekben okozhat rákot (leukémia). A benzol káros lehet az immunrendszerre, csökkenti a szervezet védekezőképességét, ennek következtében nagyobb lehet a fertőzések esélye. Az alábbi iparágak dolgozóinak lehet az átlagosnál nagyobb a benzolkitettsége: mosó- és tisztítószer-gyártás, növényvédőszer-gyártás, kőolaj-feldolgozás, benzin- vagy oldószer-előállítás, festék-, lakk-, ragasztó-, gumigyártás, ill. a hulladékgazdálkodás területén dolgozók, laboratóriumi technikusok, autószerelők, zsírtalanítást, vontató- és tartálytisztítást végző alkalmazottak."

2012. ápr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

"Az aromás szénhidrogének a születés körüli időszakban többféle úton kerülhetnek a fejlődő magzatba, csecsemőbe. Bejuthatnak a terhes nő szervezetébe és akkor egyrészt a méhlepényen áthatolva a géneket befolyásolni tudják úgy, hogy késői rákképződés alakulhat ki, másrészt befolyásolhatják az érésben levő receptorokat, amelyek csak később kapnák meg a megfelelő információt. A szteroid receptorokhoz kötődve így megakadályozzák, hogy a receptor érése helyes útra terelődjék. Ennek eredményeként felnőtt korra a receptorok kötési képessége és a sejtek (szervek) válaszkészsége megváltozik, kóros irányba tér el."


Erről a linkről másoltam ki ,de a többit sem árt elolvasni azoknak akik még nem tudják:

[link]

2012. ápr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én mind a két terhességemnél festettem a hajam és sminkeltem magam, de hidd el, semmi baja nincs egyik gyerekemnek sem.

Amúgy kikértem több nőgyógyász véleményét is és mind azt mondták, hogy nem árt a hajfesték.

2012. ápr. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az előző terhességem alatt is volt műkörmöm (és most is), tejesen egészséges gyerekem született!!
2012. ápr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
azért mert gyereket vársz még nem kell elhagynod magad...
2012. máj. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!