Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21. héten még mindig miusz...

21. héten még mindig miusz 2-3 kilónál "tartok". Ez normális? Vagy van valami baj? Aggódnom kellene?

Figyelt kérdés
15. héten voltam az orvosomnál, akkor is minuszban voltam. Ma délután megyek. Kicsit félek, hogy mit fog mondani, mert még mindig nem tartok a kiinduló súlyomnál.
2012. máj. 9. 08:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Anyukám -7 kilóval ment szülni és egészséges lettem.
2012. máj. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez egy kicsit attól is függ, hogy kiinduláskor volt-e rajtad plusz, vagy már akkor is mínuszban voltál.

Amúgy nem hiszem, hogy baj lenne, csak akkor ha az alultápláltság vagy kiszáradás jeleit mutatnád.

A babád biztosan jól van, ő mindent elvesz a szervezetedből, amire szüksége van a fejlődéshez, itt a Te állapotod a kérdés, de azt meg ugye így nehéz megítélni.


Még mindig hánysz?

2012. máj. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem hánytam egyszer sem, csak nagyon erős hányingerem volt a 14. hétig. Addig szinnte semmit nem bírtam enni. Már jobb, de még most is van, hogy hányingerem van.


Volt kicsi feleslegem, de nem vészesen sok, kb 5-6 kiló.

2012. máj. 9. 08:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell aggódnod, én ugyanígy voltam anno. Alig tudtam enni a terhesség első felében, mindentől rosszul voltam! Érdekes, hogy később sem ettem sokkal többet, mégis elkezdtek aztán felszaladni a kilók. össz 6 kg-ot szedtem fel a szülésig, persze a szülés után vékonyabb voltam, mint valaha:)Szerintem mostantól majd szépen lassan te is gyarapodni fogsz. A sokszor keveset evés nálam bevált, nem voltam rosszul tőle, a vércukor-szintem is rendben volt, stb. Nekem kb a 37. hétben mondta dokim (akkor olyan 5 kg-nál tarthattam), hogy most már aztán tényleg "ne vigyázzak annyira az alakomra"!

Én nem aggódtam volna magamtól, de a környezetemben mindenki ezzel nyaggatott. Semmi bajom nem lett, sem a babának. Teljesen egészséges, 3,5 kg-os kisfiam született!

2012. máj. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Vipy ***** válasza:
Kedves kérdező! Én a 25 héten járok, és még mindig -1 kilóval haladok a cél felé. Az elején a 8-12 hét között hányingerem volt. Bár az étvágyam nem volt rosszabb, de émelyegtem minden extra illattól. A 12 hét után jártam -3 kilónál és azóta is még mínuszban vagyok. Dicsérem a babámat, hogy a felesleges kilókat leeszi rólam, nem aggódok. Eszek gyümit, zöldséget, húsokat. Nem válogatok, nem diétázok és a vizsgálatokon minden rendben van. Szerintem ne aggódjál, majd bepótolja azt a pár kilót, ha szüksége lesz rá. :) Főleg ha a vizsgálatokon neked is a normális fejlődést mutatja a magzat, és elegendő a magzatvíz mennyisége is, akkor nincs mitől tartanod. Boldog babavárást!
2012. máj. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én az elején 13 kilót dobtam le a hányás miatt, és 12 kilót híztam, így -1 kilóval mentem szülni egy 4,5 kilós gyereket. :)
2012. máj. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!
2012. máj. 9. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!