Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha munkanélkülin vagyok és...

Ha munkanélkülin vagyok és terhes vagyok miket lehet igényelni vagy ha megszülök mit kaphatok? Köszönöm a segitséget.

Figyelt kérdés
2012. máj. 11. 22:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Gyes alanyi jogon plussz családi. A kettő összege kb. 30ezer.

Ha lejár a munkanélkülid, fizesd a Tb magadnak mert azért mert terhes vagy nem jár Tb.

Azt az Apehnál tudod elintézni.

2012. máj. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írtam, plusz az egyszeri anyasági támogatás, ha rendszeresen jársz dokihoz. kb 64 ezer ft.

És ha a párod dolgozik akkor tudja igényelni már 3 hónapos magzati kortól a családi adókedvezményt ami havi 10 ezer ft. (ehhez vagy házasság,vagy apasági kell) Ezt pontosan nem tudom ,mert én is az első babámmal vagyok állapotos.Mi nem igényeljük csak jövőre visszamenőleg egy összegbe és utána havonta. Ha egyedül vagy akkor emelt családi pótlékot (kb 1200ft-tal több) és gyermekvédelmi támogatás évente 2 alkalommal azt hiszem kb 5000ft.


Lehet hülyeséget írok, ha lejár a munkanélkülid akkor lehet kapsz az önkormányzattól (én kapok) bérpótló juttatást vagy minek nevezik most. Így nem kell fizetnem a Tb-t és ha már gyesen leszek akkor sem kell.

2012. máj. 12. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem adnak bérpótló juttatást...Max segélyt,azzal együtt lesz tb is.De ha az egy főre jutó jövedelem 30ezer+,akkor nem kaptok segélyt,külön kell tb-t fizetni 6390ft/hó kb.Gyes+családit kapsz,ez 37ezer havonta.Gyes 25+családi 12.
2012. máj. 12. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a segitségeket..:)
2012. máj. 12. 08:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Függ még attól,hogy mit tudsz igényelni,hogy meddig vagy munkanélkülin,s mikor születik a baba??
2012. máj. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem szociális alapon fizeti az önkormányzat a tb-met.

Érdemes bemenni és megkérdezni.

2012. máj. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, írtam ,hogy nem tudom pontosan minek nevezik. De nem bérpótlónak hanem foglalkozást helyettesítő támogatásnak hívják. Miért ne kaphatna?

Kedves kérdező ha nem kapsz munkanélküli támogatást akkor menj be az önkormányzathoz és kérelmezd ezt a juttatást. Ezt kaphatod szülésig és a tb-t is fizetik helyetted.

2012. máj. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
jelenleg munkanélkülin vagyok de csak regisztrált. a tbmet fizeti az önkormányzat! ezért kérdeztem hogy mi hogy jár..:) köszönöm
2012. máj. 12. 16:41
 9/9 anonim ***** válasza:
én is csak regisztrált munkanélküli vagyok + szoc. alapon rászoruló is, ezért fizetik a tb-t.
2012. máj. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!