Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukros vagyok....

Terhességi cukros vagyok. Hónapok óta diétázok. eddig minden oké volt, de este mértem egy 7-es cukrot, ma már inzulint akartak adni. Ez normális így?

Figyelt kérdés
31hetes vagyok.a 24.héttől diétázok.Étkezés után 1órával mérek mindig cukrot,és MINDIG jók az értékeim(4,5-5.5közt)a legtöbb amit étkezés után 1 órával mértem az 6 volt EDDIG MINDIG.Tegnap egy nagyon rosz estém volt,sokat bőgtem is,és elég ideges is voltam,de a vacsit rendesen betartottam.Mégis vacsi után 1 órával mért cukrom 7.0volt,most először.Mégis ma reggel ezért az 1 értékért már inzulint akartak írni a diabetológián..Ez rendeben van így?????mert szerintem nincs..
2008. ápr. 23. 10:36
 1/2 A kérdező kommentje:
Bocs.Nem jól írtam.Az étkezés után 1 órával mért cukraim mindig 4.5-5.5közt vannak MINDIG.A legmagasabb amit kaja után mértem az 6.0volt,de az is csak ritkán.
2008. ápr. 23. 10:38
 2/2 anonim ***** válasza:

Az, hogy az idegességtől felmegy a cukrod, normális. Én is így vagyok, hetek óta diagnosztizáltak, eddig mindig 5,3, max 6,2 volt a cukrom. Hétfőm bumm, 8,4 lett. De meghalt a papám, párom munkahelyén gondok vannak, emaitt nem is alszunk, másodszor véreztem és koraszüléssel fenyegetnek egy 70 km-rel arrébb lévő kórházban, szóval van gondunk...

Ma visszarendeltek, ma már csak 7,2 lett a cukor, de engem is fenyegettek, hogy inzulin lesz , ha nem megy lejjebb.

Szóval az idegesség felviszi, de ne félj,e z vissza fog állni. Inzulint szeritnem akkor kell elkezdeni,ha tartósan 7 felett van. Engem most is csak 3 hét mulvára hívtak vissza, tehát nem kell félned!

És harcolj még kicsit az inzulin ellen, amíg tudsz, szólj, hogy lelki gondjaid voltak, lehet az vitte fel, és pár nap mulva rendeződni fog!

33 hetes kismama

2008. ápr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!