Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Genetikai tanácsadásra kaptam...

Genetikai tanácsadásra kaptam beutalót a SOTE I-re: mire számíthatok, beszélgetés, vagy egyből vizsgálatok? Ha vkinek van tapasztalta, légyszi ossza meg velem.

Figyelt kérdés
2009. jún. 28. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Először behivnak felveszik az adatokat,majd uh,majd behiv a genetikus és megbeszélitek hogy találtak e vmit...stb..attól függően miért küldtek.Ha szükséges vesznek vért ,esetleg további vizsgálatokra hivnak vagy kontroll uh-ra.kb ennyi fog történni.
2009. jún. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ok, köszi a gyors választ! :)
2009. jún. 28. 13:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Így van ahogy leírták, de készülj hogy sokat kell majd várni! Innivalót és ennivalót vigyél magaddal!!
2009. jún. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

Anno be kellett jelentkeznem, egy prof.hoz kerültem. Először volt egy adatfelvétel, megbeszélés, utána UH időpont helyben. Majd megint szóbeli egyeztetés és "családfa kutatás", kinél milyen betegség stb., majd talán kontroll UH, s az ezt követő megbeszélésnél észrevettem, hogy a prof. bácsi teljesen más pácienséhez vezette az adataimat és a valószínűség számítást. Nem tudom milyen egy igazi genetikai körültekintő vizsgálat, de akkor nagyot csalódtam bennük. Akkor a Bakáts téren voltam, s az apai betegség öröklésének kockázatszámítását "csinálták", s kiderült a várakozók sorában, hogy mindenkinek kb. 10%-ot mondanak öröklési hányadnak. Ez furcsa volt, a bizalmatlanságom viszont 100%-ig nőtt, azután már nem is mentem. Sajnos abortusz lett a vége, mert elég súlyos skizofrén lett az akkori férjem. Egy sima nőgyógyásztól több tanácsot kaptam.

Remélem azóta a szemlélet változott. Máshol is!

2009. jún. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!