Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19 hetes ikres kismama vagyok....

19 hetes ikres kismama vagyok. Az AFP jó magas lett 3,67 MOM de ez jó ikreknél, azt mondják. Mi a tól - ig határ ikreknél?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 23. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Működik-e az AFP ikerterhesség esetén is?

Igen, működik, de csak kettesikreknél. Mivel az AFP-t ebben az esetben két magzat termeli, így az értéket kettővel elosztva megkapjuk az átlagukat. Ikrek esetén az előbbieknél sokkal pontatlanabb a vizsgálat, mivel egy kétpetéjű ikerpár esetén például az egyik magzatnál lévő alacsony AFP, valamint a másik magzatnál termelődő magas AFP kompenzálják egymást és normál középértéket kapunk az anyai vérből.

2008. ápr. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát igen magyarul semmi értelme az egésznek. Amúgy az uh-n rendben volt minden, megyek genetikára is többet én sem tudok tenni, azért köszi.
2008. ápr. 23. 20:02
 3/6 anonim ***** válasza:
mindenképpen menj el, már csak azért, hogy megnyugodj!
2008. ápr. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hát igen, ikreknél problémás ez a vizsgálat
2008. ápr. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
szia!én is ikreket várok nekem a MOM 3,3 lett és az AFP 107 magasnak tartották elküldtek genetikára ott derült ki,hogy az egyik babával baj van.de azért te ne idegeskedj nem bizti,hogy nálad is lehet valami.szerintem menj te is genetikára,hogy megnyugodj.
2008. ápr. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia.Én is ikreket várok 28.hét. Münchenben lakom és itt már (Sőt külföldön több helyen) nem csinálnak AFP-t és amikor megkérdeztem, hogy lesz-e terheléses cukorvizsgálatom (az elsőt még otthon szültem és átestem ezeken) úgy nézett rám, mint 1 hülyére és kérte, hogy részletesen mondjam el, hogy ez miből állt. Több helyen olvastam, hogy mivel az AFP ikreknél pontatan csak a kismamák riogatására szolgál. Szóval semmi para.

Üdv

2008. ápr. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!