Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukros vagyok....

Terhességi cukros vagyok. Hónapok óta diétázok. Most 31hetes vagyok. A végére számíthatok inzulinra?

Figyelt kérdés
Hallottam,hogy ahogy nől a terhesség,annál valószínűbbé válik,hogy kell majd inzulin.Eddig hónapokig minden tök rendben volt,most viszont 2-3 naponta 1-1érték(néha a reggeli utáni,néha a vacsi utáni)felugrik 7 fölé...De mindig változó hogy melyik...Mostmár számíthatok az inzulinra??nagyon tartok tőle,dehát első a baba egészsége:(((((
2008. ápr. 24. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha 7 fölé megy az értéked, sajnos meg van az esély arra, hogy kevés a diéta, és inzulint kell kapnod. Arra gondolj, hogy ez a kisbabád egészsége miatt kell, hogy így legyen. Ne félj tőle, könnyen meg lehet tanulni, nem fáj, csak egy kis odafigyelést igényel ( és persze továbbra is diétát).

Fel a fejjel, szülés után úgyis helyreáll minden.

Boldog babavárást!

2008. ápr. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi.Én nem is a szúrástól tartok,hanem attól,hogy azt hallottam,hogy aki inzulint kap,annak a beadás után(amíg rá nem áll a szervezete)lehetnek nagy vércukoresései...És mi van ha pont nem vagyok otthon,és valahol rosszul leszek ez végett??Vagy akkor már nem mehetek sehova egyedül?És még azt is mondták(más kismamák)hogy aki inzulint kap,az szülés után nem állhat rögtön vissza a rendes étkezésre,hanem csak fokozatosan.Meg hogy megvan rá az esély,hogy valaki "rajtamarad"az inzulinon,aztán élete végéig szúrkálhatja magát...EZ IGAZ????
2008. ápr. 24. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!