Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukrom lett. A...

Terhességi cukrom lett. A belen.8 kerben beállították az inzulinomat. Az ottani Dr. Nő azt mondta Jobb lenne, ha Mávba szülnék, mert ott jobban figyelnek a cukros mamákra pedig körzetileg a barosshoz tartozom. Köteles vagyok ott szülni ahol ő mondja?

Figyelt kérdés
Mikor rákérdeztem ,hogy miért . Azt mondta úgysincs magán orvosom akkor meg nem sokat számít.

2012. máj. 29. 17:19
 1/6 Sókristály ***** válasza:

Dehogy vagy köteles :-)

Viszont érdemes lenne utánanézned, melyik kórház hogyan kezeli a cukros szüléseket. Van, ahol ha pár óra alatt nincs meg a baba, császároznak. Van, ahol szinte minden cukrost császároznak. Vannak helyek, ahol adhatod magadnak az inzulin és ehetsz is, és csak akkor kerülsz inzulinpumpára, infúzióra, ha így nem tudsz egyensúlyban maradni. Én ilyen helyen szültem. És van, ahol automatikusan adagolják az inzulint és a cukoroldatot.

Az is szerencsés, ha a babánál esetleg felmerülő nehézségeket szakértő módon tudják kezelni.

2012. máj. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen . Te is cukros voltál a babával ?
2012. máj. 29. 17:44
 3/6 Sókristály ***** válasza:
Nem egészen. Nekem 2-es típusú inzulinfüggő cukorbetegségem van, szóval nem terhesen is szúrom magam. Így tudatosan kerestem orvost és kórházat.
2012. máj. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem . Azt hiszem nekem is kettes tipusú van .De azt mondják elmúlik a babó után.Én nagyon bízom benne.Engem riogatnak ,hogy a cukor nagyon veszélyes a babákra .De a te példádból ki indúlva egy eredetileg is cukros kismamának is lehet egészséges babája.Ez elég bíztató .:)Lehet megnézzük ezt a Máv kórházat . Gondolom a Dr.nő csak jót akar . Ő is ott szült azt mondta.
2012. máj. 29. 19:13
 5/6 Sókristály ***** válasza:

A 2-es típusú nem múlik el szülés után, úgyhogy neked valószínűleg nem az van, hanem terhességi cukrod :-)

A baba miatt nem kell aggódnod. Ha tartod a diétát, és rendesen adod az inzulint, nem lesz baja. Még a szülés után is ritka, hogy nagyon leesik a baba cukra, de erre meg fel vannak készülve az orvosok. Én 2 gyereket szültem cukorbetegen, és még cukorpótlás sem kellett nekik születésük után, pedig napi 55 egység inzulinnal fejeztem be a terhességet.

Ha van kedved, nézd meg az István kórházat is, nagyon szuperek.

2012. máj. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm megnézem. Azért gondoltam ,hogy kettes tipusúm van ,mert ilyen kis füzetet kaptam bár lehet,hogy csak ez volt nekik.Ebben vannak leírva a diéta minták.
2012. máj. 29. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!