Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha baj lenne a méhszájammal,...

Ha baj lenne a méhszájammal, azt ultrahangon látta volna a doki?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam dokinál, de nem vizsgált meg kézzel (eddig még sosem), csak UH-t csinált. Hasi ultrahang volt, a kiskönyvembe mégis 3000-es méhszáj érték van beírva. Honnan tudja, hogy annyi, ha meg sem vizsgált manuálisan? Ezt lehet látni egy sima hasi UH-n is?
2012. máj. 31. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet.
2012. máj. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én anno úgy a 32. hét környékén kérdeztem a dokit, aki hasi uh-t csinált, hogy látja e a méhszáj állapotát. Azt mondja látja. De csak nem ütött a dokid a hasára és kitalált egy számot.
2012. máj. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Inkább az a kérdés, hogy egyes orvosok milyen alapon írnak egy értéket a méhszáj állapotára vonatkozóan a leletre, ha csak manuálisan vizsgálták.

A manuális vizsgálattal nem lehet pontosan mérni a méhszáj nyitottságát, csak kb lehet érezni, hogy a külső méhszáj nyitva van-e. A belsőt ugye értelemszerűen nem lehet vizsgálni, ha csak nem teljesen nyitott a külső.

A méhnyak állapotára csakis az UH ad pontos értéket. Külföldön nem vizsgálgatják a kismamákat manuálisan, ha minden rendben van, mert ez csak árthat. (a piszkálástól kinyílhat). Talán úgy laza 10 év múlva hozzánk is ideérnek az "új" felfedezések, miszerint teljesen felesleges, és ártalmas a nyúlkálós vizsgálat terheseknél.

2012. máj. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
(Vizsgálják külföldön manuálisan. Ez biztos, mert ott voltam gyakorlaton orvosként. /Németország/.)
2012. máj. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ez érdekes, nekem van egy szülésznő barátnőm, aki Németországban dolgozik, ő azt mondta, hogy csak akkor nyúlkálnak, ha valami indokolja. Ha rendben van a terhesség, akkor alapból nem vizsgálgatják így a kismamákat, mert csak bajt okozhat.
2012. jún. 2. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!