Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Családi adókedvezményt csak...

Családi adókedvezményt csak akkor igényelheti az anya helyett az apa, amennyiben már házasok?

Figyelt kérdés
2012. máj. 31. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
3. gyereknél már igen, az első kettőnél nem kell házasoknak lenni.
2012. máj. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 eszo ***** válasza:
22%

nem kell házasnak lenni..úgy szerepel a nyilatkozaton is, hogy házas/élettárs!


lassan én is töltöm ki, mert elmúlok 12 hetes :-))

2012. máj. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha már terhesen is szeretnétek igényelni, csak akkor adják, ha házasok vagytok! Szülés után már élettárs is igényelheti.
2012. máj. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Vagyis pontosabban: az apa csak akkor igényelheti a terhesség alatt, ha házasok vagytok.

előző voltam

2012. máj. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 JackMolly ***** válasza:
Lehet apucinak is.Nálunk is a párom kapja már pár hónapja és az esküvőnk csak 2 hét múlva lesz.Az igénylőlapon az élettárs szerepel,sőt amikor igényeltük,még egy címre se voltunk bejelentve.Remélem, tudtam segíteni. :D
2012. máj. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség 91. napjától csak az anya igényelheti, illetve a házastársa! Ha megszületik a pici, akkor már az élettárs is.
2012. máj. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Ki jogosult a családi adókedvezmény érvényesítésére?


-az a magánszemély, aki gyermekére tekintettel a családok támogatásáról szóló törvény szerint családi pótlékra jogosult,

-a várandós nő és vele közös háztartásban élő házastársa;

-a családi pótlékra saját jogán jogosult gyermek (személy);

-a rokkantsági járadékban részesülő magánszemély.

A családi pótlékra saját jogán jogosult, valamint a rokkantsági járadékban részesülő személy saját maga jogosult a kedvezmény érvényesítésére vagy a vele közös háztartásban élő magánszemélyek közül egy – a döntésük szerinti – minősül jogosultnak."


A 2. pont a lényeg! A VÁRANDÓS Nő és a vele közös háztartásban élő HÁZASTÁRSA!

2012. máj. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség.Nem csak házastárs kérheti.Mi nem vagyunk házasok,most vagyok 22hetes és párom igényelhette a munkaügyis tanfolyami jövedelempótlás mellé is,de a fizetés mellé is kaphatná.
2012. jún. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A férjem munkahelyén, és az én munkahelyemen is utánakérdeztek és mindenhonnan azt a választ kaptuk, hogy csak akkor kérheti a 91. naptól, ha házasok vagyunk. a nyilatkozattal együtt bekérték a házassági anyakönyvi kivonatunkat is. Akkor valahol nem jól tudják, vagy tojnak a jogszabályra.
2012. jún. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Én is mostanra már biztos vagyok benne, hogy így van, ahogy írtad, kedves utolsóként válaszoló.
2012. jún. 1. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!