Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan számoljátok a terhesség...

Honnan számoljátok a terhesség alatt felszedett kilókat?

Figyelt kérdés
Amennyik voltatok egyébként vagy a védônô által és amikor ô elôször mért onnantól,tehát kiskönyv szerint?

2012. jún. 1. 14:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kiskönyv szerint. Az a mérvadó. Nem is tudom, h pontosan mennyi voltam előtte. :)
2012. jún. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kiskonyv szerint. Elotte fogytam is, mert rengeteget hánytam.
2012. jún. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én pontosan tudom, hány kiló voltam teherbe esésemkor, és onnan számolom.

Mindenki máshogy számolja.

A dokiknál meg mindig másfél kilóval több vagyok, mert rajtam van ruha cipő, bennem meg kaja, és innivaló, szóval szeretem reggel mérni magam nettóban :)

2012. jún. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én is reggel mérem magam.Pontosan tudtam mindig, hogy hány kg vagyok.Lelassult anyagcserével, felpuffadva, ruhástól ...a délutáni mérlegelés nekem nem hiteles...írom magamnak :)
2012. jún. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

ebben egyetértek! én is reggel mérem magam, de bizony a védőnőnél mindig én is több vagyok, és a cipőmet se engedi levenni :)

ez amúgy nekem új, hogy kiskönyvtől számolják sokan, akkor ezek szerint értelemszerűen a dokik ezt veszik figyelembe.

na mert így viszont egészen másképpen fest nekem is a kilók száma, hiszen nem a legelejétől van számítva hanem az első védőnői találkozótól. persze én tudom a valóságot (+3kg), de legalább nem csesztetnek a dokik, ha túlhaladom a keretet..

20 hetes vagyok és 8kgot mutat eddig (60ról indultam), de akkor könyv szerint 5.

2012. jún. 1. 16:59
 6/15 anonim ***** válasza:
én 22 hetes vagyok, de még nem híztam semmit..... 8 kg az nem sok?
2012. jún. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Én 60ról indultam 170es magassággal és bár valóban soknak tûnik kimondva a valóságban nálam egyáltalán nem látszik. Ez csak azért mondom mert nem mindegy az sem hogy túlsúlyos vagy e.még az asszisztens sôt a védônôm se tudja hova "megy".

Bár engem jobban izgat mint bárkit, a környezetemben mindenki azt mondja hogy nem látszik csak a hasamra és a mellemre növögetek...

Hát ez van.

A kérdésemben pedig ez azért érdekel mert én errôl nem hallottam.

2012. jún. 2. 11:12
 8/15 anonim ***** válasza:

ha valakit csesztetnek a súlya miatt, vagy a gyarapodása miatt, az sosem véletlen!

ha tudod, hogy honnan indultál, akkor onnan számold, így tisztában leszel magaddal. ami most még nem látszik, az hidd el később problémás is lehet. huszon hetesen 8 kiló szerintem is sok, de ha neked nem, akkor nem.

mindenki maga ítéli meg. ilyenkor még a terhességed nettó többletsúlya 2kg. a többi hízás.

2012. jún. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

nézd, én úgy vagyok vele, hogy amíg egészséges vagyok és az orvosom, védőnőm nem jelzi, hogy kóros vagy nem egészséges addig nem fogok aggódni, mivel nem eszem sokat egyáltalán (valószínűleg genetika) és szerencsére minden vizsgálatom rendben van, és egészségesen étkezem.

ha most nem látszanak rajtam ezek a kilók, valószínűleg hirtelen később sem fognak, csak ha bizonyos kilók fölé megy a súlyom.

az asszinsztenssel mikor beszéltem, azt mondta, hogy lehet rejtett vízvisszatartás is a szervezetben, ezzel meg nem igen lehet mit tenni.

úgy gondolom ezt tehetem amit teszek is, hogy megfelelően és kiegyensúlyozottan eszem, egyáltalán nem eszem fehér lisztet, és csak elvétve eszem cukrot tartalmazó ételt vagy italt, maximum a napi egy jogurtomat, ami viszont tartalmaz, este nem eszem gyümölcsöt sem, pont a cukor miatt. az ebédjeim adagja pedig teljesen normális adagok és általában ha eszem hozzá szénhidrátos köretet, azt sem sokat. diétázni/csökkenteni ezt az ételmennyiséget nem fogom. s bár eltölt engem is olykor rémülettel a 8 kg, de azt nem merem megkockáztatni, hogy megvonjak magamtól valamit, vagy ne egyek ha éhes vagyok..

2012. jún. 2. 20:06
 10/15 A kérdező kommentje:
ja! és pont hogy engem nem csesztet senki, ezen én szoktam csak aggódni:)
2012. jún. 2. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!