Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi kell az apasági nyilatkozat...

Mi kell az apasági nyilatkozathoz? Az orvostól meg van már az igazolás, de hallottam olyat hogy hajadon családi állapotról szóló okmány is kell. na azt hol szerzek, mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
A lényeg az egészben hogy 5 éve elváltam,de még a volt férjem nevén vagyok mert nem egyszerű dolgok vannak a férjezett nevemen,ami elég költséges lenne névváltozás esetén,de ha beviszem a válásról szóló papírt az nem elég bizonyiték?
2009. júl. 1. 07:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Elvileg a bírósági végzésnek a válásról elégnek kéne lenni. De pontosan nem tudom. Lehet kérnek mást is. Ami biztos, hogy kell: anya várandós kis könyve, anya és apa személyi igazolványa, lakcímkártyája.

4 példány készül, előtte adnak egy kis tájékoztatást erről, hogy pontosan milyen jogaid lesznek neked és az apának ha ez meg lesz csináltatva.

2009. júl. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia Én is elvált vagyok. Az önkormányzatba kell bemenned a népességnyilvántartóba. Ott adnak igazolást, hogy elváltál.

Na ezt az igazolást is magaddal kell vinned az apaságihoz + válásról szóló eredeti ítéleted is kell majd + személyi és lakcímkártyátok + igazolás a nőgyógyásztól a teherbeesés vélhető időpontjáról és a születés várható időpontjáról.Asszem ennyi :)

2009. júl. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

a népesség nyilvántartó az elméletileg a kerületi önkörmányzatnál van? Én 11kerületi vagyok.

Köszönöm a válaszokat! :)

2009. júl. 1. 09:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, az Okmányirodába kell menned, ha jól emlékszem 21-22-es ablak, de ne ma menj, Köztisztviselők napja van, ma nem dolgoznak. Holnaptól rendes munkarend lesz már. Kb. 2 perc alatt kiadják az igazolást, ezzel és az előttem már mások által említett papírokkal kell felslattyogni az első emeletre az Anyakönyvi csoporthoz, ott készül az apasági.
2009. júl. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

08.02-es vagyok

Szóval ahány kerület annyiféle szokás?

Én a 4. kerületben lakom és a gyámügy adta ki az apasági nyilatkozatot.

2009. júl. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm! :)

És még anni,hogy a népességnyilvántartóba kell valami válásról szóló papír vinni?

2009. júl. 1. 17:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Én elvittem a népességnyilvántartóba is a válási papírt, de csak rápillantott az ügyintéző, nem kellett neki.

A számítógépes nyilvántartásban benne van, hogy elvált vagy. Csak ki kell nyomtatnia. Kb. 1 perc az egész :)

2009. júl. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!