Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Derékfájás, alhasba sugárzó...

Derékfájás, alhasba sugárzó fájdalom 16 hetesen? Hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés
Tudom sokan feltették már a kérdést,hogy normális-e terhesség alatt az alhasi és derékfájdalom.Nekem bizonyos időközönként jelentkezik a folyamatos derékfájdalom,ami alhasba sugárzik és egy-két hétig tart.A terhességem alatt ez a harmadik ilyen fájdalmi "ciklus". A teherbeesésem előtt is jelentkezett,mindig peteéréstől menstruációig tartott.A nőgyógyászom nem talált semmit,más panaszom,ami esetleg gyulladásra utalhatna(pl.láz)nincs.Mégis mitől lehet ez?lehet, hogy nem is a terhességgel van kapcsolatban, esetleg vese miatt?Már arra is gondoltam,hogy pszichés eredetű.Volt valakinek hasonló tapasztalata?
2012. jún. 4. 14:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem kb 5 éven keresztül volt hasonló fájdalmam, minden téren kivizsgáltak és mai napig nem tudom mi okozta. Aztán amikor terhes lettem, elmúlt, mintha elvágták volna. Már 4 éves a kisfiam, azóta sincs, most 31 hetes terhes vok a kistesóval és egész terhesség alatt egyszer sem görcsöltem eddig. Szóval ezt néha nem lehet megmagyarázni. Én már sokszor, ha fáj valamim amíg el bírom viselni, addig megpróbálok úgy gondolkodni, hogy fáj és kész, de nincs különösebb oka, majd elmúlik. Jó persze, ha egyéb durva tünet is van egy fájdalom mellett pl láz vagy ilyesmi, akkor nyílván elmegyek a dokihoz, de addig nem. Most a te esetedben is lehet, hogy semmi, de mondjuk mivel most terhes vagy, ezért jobb, ha megemlíted a dokinak, hogy tényleg nehogy valami kis gyuszi legyen. üdv.
2012. jún. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
5 év?Az nem semmi,mondtam neki,de nem volt gyulladásra utaló jel,és mivel azelőtt is volt,nem gondolnám,hogy a terhesség miatt van.Ötletem sincs...
2012. jún. 4. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!