Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek volt magas az AFP...

Kinek volt magas az AFP értéke? Mennyi volt, és mi történt a későbbiekben?

Figyelt kérdés

Május 14-én vették le a vért, 24-én vitték el innen a laborba. A papír szerint 29-én vizsgálták.

AFP: 96,7

MOM: 3,22

A védőnő szerint van még esély.



2012. jún. 5. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon alacsony volt, azt mondták, hogy ilyen eredménnyel születtek már Down kóros babák. Elküldtek genetikára, de ott azt mondták, hogy nem csinálják meg, mert benne van a jóban csak nagyon az alján van. Végig azzal álmodtam, hogy down-os lett a babám, szörnyű volt. Másik orvos azt mondta, hogy ő be is tiltaná az Afp-t, mert nincs semmi értelme, nagyon sok a pozitív fals eredmény, de volt már akinek jó apf mellett volt down-os a babája. Nem is csinálják már szinte csak nálunk. A 4D-n azt mondták, hogy semmi baja, van orrcsontja, semmi nem utal arra, hogy beteg lenne.Makk egészséges a 4 éves kisfiam!
2012. jún. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem az afp 122,90ng/ml volt, a MOM index pedig 3,39!!!!

Öregedtem is 3 évet, amikor megláttam az eredményt! Azonnal telefon a védőnőnek, aki hát nem mondhatnám, hogy megnyugtatott. Gyorsan elhadarta a mondanivalóját, majd vidáman hozzátette, hogy rekordot döntöttem a körzetében. :((

Utána egyből telefon az orvosnak, aki azonnal fogadott is, és megnézett uh-gal. Mindent rendben talált. Aztán jött életem leghosszabb hétvégéje. Majd hétfőn még egy szonográfussal megnézettem magam, aki szintén megnyugtatott.

Másnap 18 hetes genetikai uh, ott is minden rendben. Majd kértem időpontot az 1.sz. női klinikára, genetikai tanácsadásra, ahova 1 hónap múlva tudtam menni. Itt is minden rendben. Itt még azt is elmondták, hogy az ide küldött kismamák 90%-ánál el van számolva az érték. Véletlenül 10 kg-mal kevesebbet ütnek be a valósnál, és máris kész a rumli.

Úgyhogy tessék megnyugodni, minimális az esély, hogy baja lenne a babának. :))))))


Majd írd meg, hogy mit mondott az orvos genetikai uh-on!


25hkm

2012. jún. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ma jött meg az eredmény, holnapután (csütörtökön) megyek a szonográfushoz, magánúton csináltatom meg a 18-20 hetes genetikait, összekötve a 4D-vel, mert szeretném én is látni.

Az a baj, hogy eddig örömmel vártam ezt a napot, most meg majd belebolondulok!

2012. jún. 5. 17:11
 4/10 anonim ***** válasza:

Teljesen át tudom érezni a helyzeted! Mondhatnám, hogy nyugi, ne idegeskedj, de tudom hogy felesleges. Nekem még talán rémálmaim is voltak a két nap alatt. Viszont az segít, ha lekötöd a figyelmedet valamivel. Ha nem segít akkor olvasgass a neten az afp-ről. Engem egy kicsit megnyugtatott az a sok pozitív történet, amiket találtam. KITARTÁS, hamar elmegy ez a két nap, és utána minden rendben lesz!:)

Második voltam.

2012. jún. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 61,5 IU/ml lett, és meg se adták MOM-ban, csak az volt a papíromon, hogy kisebb mint 31-ig jó, szóval a duplája lett. Dokim nyugtatott, hogy ne aggódjak minden rendben van, mert eléggé elavult eljárás már ez az AFP, csak riogatják vele a kismamákat. Ugye az alacsony a Down kórra utalhat, a magas pedig velőcső záródási rendellenességre, pl. nyitott gerinc stb.

Ez utóbbi rendellenességek pedig ma már ultrahanggal jól láthatók, kiszűrhetők, így én is elmentem 21. héten genetikai UH-ra magánba, ahol 1 óra alatt tetőtöl talpig megnézték a babát, és mindent rendben találtak. Utána már nem aggódtam az AFP érték miatt.

Szerintem, ha nyugtalan vagy menjél el, mert megéri. Nem tudom hol laksz, érdeklődd meg, biztos csinálnak magánban.

Amúgy elég húzós 33.000 Ft volt az ára, de megérte a megnyugvást.

Biztos rendben lesz minden, ne aggódj!

Amúgy nekem is azt mondta a nőgyógyász, ha 200 körül van az érték, akkor kell vele foglalkozni, mert akkor esetleg probléma lehet a babával.

2012. jún. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van! Nekem is azt mondta a dokim, hogy, ha azért magas, mert baj van, akkor nagyon-nagyon magas: 100-200szorosa a normálnak!

Pár kiló, vagy pár nap eltérés és máris kész a fals rossz eredmény. Én összesen egy kismamát tudok, akinek jó lett az AFP-je a kb. 50-ből, akit ismerek

2012. jún. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Voltál UH-on?Remélem minden rendben.
2012. jún. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Afp nagyon elavult vizsgálat. Nekem alacsony volt mind a 3 terhességnél. Ha gond lenne, szerintem már látszott volna ultrahangon.
2012. jún. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szerencsére mindent rendben talált a szonográfus, de azért 2 hét múlva a kórházba is be kell mennem egy kontrollvizsgálatra. Biztos, ami biztos.

Ő is azt mondta, hogy az AFP túl sokat nem ér, csak néhány álmatlan éjszakát.

Köszönöm mindenkinek a biztató szavakat!

2012. jún. 7. 21:04
 10/10 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy nincs semmi gond! :))

Boldog babavárást!!!

Második voltam

2012. jún. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!