Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Próbaidő alatt akkor is...

Próbaidő alatt akkor is elküldhetnek, ha terhes vagyok, és ezt közlöm a munkáltatóval? És az új törvény szerint táppénz alatt elküldhet-e?

Figyelt kérdés
Erről nem találtam semmi infot a munka törvénykönyv 07.01-i változtatásokban...

2012. jún. 5. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Az új törvényben tételesen azt is felsorolják, hogy kit illet felmondási védelem: nem lehet elküldeni a terhes, szülési szabadságon lévő, vagy gyermekgondozás céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadságon tartózkodó nőket, illetve a lombikkezelésen résztvevőket sem, de csak a kezelés kezdetétől számított hat hónapig. Azon 3 év alatti gyermeket nevelő anyák védettségéről viszont, akik nincsenek fizetés nélküli szabadságon, nem rendelkezik teljesen egyértelműen a törvény, de a szaktárca szerint rájuk is vonatkozik az elbocsátás elleni védelem.

Persze őket is el lehet küldeni, ha a már említett különleges esetnek minősülnek, azaz lényeges kötelezettségüket nagy mértékben megszegik, vagy olyan magatartást tanúsítanak, mely ellehetetleníti a munkaviszony fenntartását. A 66. § ötödik bekezdése még hozzáteszi ezekhez, hogy az anyák munkaviszonya azok dolgozói képességei miatt csak akkor szüntethető meg, ha végzettségüknek, előző munkakörüknek megfelelő, másik betöltetlen állás nincs a cégnél, vagy van ugyan, de azt elutasítják.


Lényegi változás továbbá, hogy júliustól a védelem csak akkor jár, ha a terhességéről és a fizetés nélküli szabadság igénybe vételéről, illetve munkába való visszatérési szándékáról előzetesen a kismama tájékoztatta munkaadóját - az eddigi rendelkezések a fogantatástól védték az anyukákat. Júliustól a terhesség eltitkolása, vagy egyszerűen esetleges nem tudása a felmondási védelem megszűnését jelenti - érdemes ezeket a kötelező tájékoztatásokat írásban úgy benyújtani, hogy annak mindenképpen nyoma maradjon, például tértivevényesen. A munkába való visszatérési szándékot is ugyanilyen formában ajánlott beadni.

2012. jún. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt sajnos nem vagy védett.Elküldhet,táppénz alatt is.
2012. jún. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, próbaidő alatt terhesen is elküldhetnek.

A jogszabály változása szerint a keresőképtelenség idején már nem él a felmondási védelem (kivéve, ha azért vagy táppénzen, mert babát vársz, és ezt be is jelentetted, de akkor sem a táppénz miatt vagy védett, hanem a baba miatt).


De próbaidő alatt semmilyen védelem nem él.

2012. jún. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
próbaidő alatt elküldhet a munkáltató. Én is így jártam, próbaidő alatt táppénzre mentem az iszonyatos rosszullét miatt, és el is küldtek.
2012. jún. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudod megvárni a próbaidő végét? Amikor már véglegesítenek, akkor nem küldhetnek el. Nálam ugyanez volt a helyzet, próbaidő alatt estem teherbe, de megvártam a végét, és utána a táppénzes papírral álltam oda a munkáltatóm elé, és nem küldtek el, táppénzre mentem, de csak 4 hónapig járt.


32hkm

2012. jún. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi Nektek... Á, esélyem sincs, mivel most vagyok 11 hetes! Mielőtt terhes lettem elküldtek mert lejárt a szerződésem. Rögtön utána összejött a baba. Most szóltak hogy vissza tudnék menni dolgozni de júni 18tól és onnan ketyegne az 1 hónapos próbaidő! Addigra meg akkora lesz a pocim hogy esélytelen hogy el tudom titkolni. Pláne egy ekkora cégnél ahol mindig akad elég "jóakaró"...
2012. jún. 6. 20:41
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Menj vissza, és hátha:)

Itt a nyár, lehet jó bő nyári ruhákat hordani:)


Egy próbát megér.

2012. jún. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!