Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vírus fertőzés? Féltem a babám!

Vírus fertőzés? Féltem a babám!

Figyelt kérdés
Elkaptam valami nyavaját. Rossz a közérzetem, gyenge vagyok, orrdugulással, torokfájással küszködök. Voltam 2 napja orvosnál, írt fel antibiotikumot, 2x 500 mg C-vitamint, köptetőt. Azt olvastam a túl sok C-vitamin fejlődési rendellenességet okoz + beteg is vagyok. Félek, hogy baja lesz a babámnak. 26+2 hkm

2012. jún. 9. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:

1000 mg C-vitamin szerintem azért messze van attól, hogy fejlődési rendellenességet okozzon. Ilyen bevitel mellett szerintem simán kipisiled a felesleget.

Ha antibiotikumot kaptál, akkor nem vírusod van, azok ellen nem használ.


Jobbulást!

2012. jún. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm... :)
2012. jún. 9. 19:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Antibiotikumot adunk vírusokra is, főleg terhességben, megelőzendő a potenciálisan súlyos szövődményekkel járó bakteriális felülfertőződést.


Pihenj, szedd, amit kiírt az orvosod, és semmi baj nem lesz.


A C vitamin pedig nem okoz fejlődési rendellenességet, a lepény meszesedhet tőle, ill. a vesékre van negatív hatása, de messze nem napi 1000 mg-nak, hanem mondjuk 4000-nek lehetne.

2012. jún. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Remélem tényleg nem ártok a babának azzal, hogy beteg vagyok. Szerencsére lázam nincs, 36.7 felé nem megy a hőm. Érdemes elmenni UH-ra ha kigyógyultam? Nem fognak hisztisnek nézni miatta?
2012. jún. 9. 20:47
 5/7 anonim válasza:

Ne érdekeljen hogy hisztisnek néznek, a babád egészsége fontosabb pár öreg doki rinyálásánál (remélem a professzorom ezt nem olvassa :) )


A C-vitamin ugye olyan dolog, ami a vesében szűrődik ki, ezért mondhatják hogy vesekövet okoz. Azt is okoz, de nem 1000Mg és főleg nem terhesen. Így, kb 850Mg marad meg neked, amivel kigyógyulsz hamar (a baba ellopja a többit :) ). Az antibiotikumtól inkább tartanék, főleg ha széles spektrumú (pl: Ciprofloxacin, Ceftriaxon, és általában a C -betűvel kezdődő antibiotikumok), mert az ugye szélesebb területen keres, de több kárt is okoz. Mondjuk az orvosod biztosan jobban tudja nálam hogy mi a helyzet, így, vérvételi kép nélkül nehéz jó választ adni a kérdésedre, de a lényeg hogy nyugi :) A köptető pedig nem jut el hozzá mert nagy mennyiségben felszívódik a gyomorban, a maradék meg már a nyelőcsőben bekerül a tüdő keringésébe.


Nyugalom, várd a kisbabát és kitartás! :)

2012. jún. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
(A C betűsök? Most komolyan, ne már... :))))))
2012. jún. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Semicillint írt fel, 250mg. A vérsüllyedésem 3x-osa lett a megengedettnek. Picivel több a fehérvérsejtem, azt mondta a háziorvos a gyulladás miatt, de örüljek, hogy nincs lázam, mert az károsíthatja a magzatot.
2012. jún. 10. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!