Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Székrekedés ellen a Laveolac...

Székrekedés ellen a Laveolac szirup, vagy a glicerines kúp a jobb?

Figyelt kérdés
2012. jún. 12. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:

nekem a laevolac nagyon bevált, elég belőle 10 ml és szinte egyből hat. de a glicerines kúpot is ajánlották, csak az elég kellemetlen számomra, persze mindenki más..

25 hkm

2012. jún. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 oooopti ***** válasza:
A Laevolac hatására picit többet kell várni, viszont hatékonyabb. A kúp könnyen visszacsúszik. Ha nagyon nem akar egyikkel se jönni, akkor be lehet vetni mindkettőt. Én egy pici Laevolac-al kezdeném
2012. jún. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 oooopti ***** válasza:
Már megint azt hittem, hogy babának, folyamatosan bekeverem ma. :) De rád is ugyanez érvényes. Bár, talán akkor mégis a kúp, úgy emlékszem, hogy a szirup elég drága és még akkor is hat, amikor már nem kéne. A glicerines kúp helyileg hat.
2012. jún. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A glicerines kúpot csak végszükségben érdemes alkalmazni.


Három lépcsőben jó kezelni a székrekedést csecsemőknél:


1. Kamillatea, esetleg kevés (! max. fél teáskanál) cukorral. A legtöbb esetben már ez is hat.

2. Laevolac szirup

3. Glicerines kúp, de csak ha minden kötél szakad, mert ez pusztán a széklet kicsúszását könnyíti meg - ehhez a metódushoz a baba hozzászokhat, és abszolút nem tud majd nélküle kakilni. Pusztán helyileg hat, tehát nem a székletet lazítja, az előző két megoldással szemben.


Székrekedéses babával érdemes mindből tartani otthon, és ilyen fokozatokban próbálkozni velük.

2012. jún. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nnna, én is azt hittem, hogy babának... :))))


De rád is ugyanez érvényes, csak te nyilván fogsz majd tudni wczni kúp nélkül is. :))

2012. jún. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

:)))))))))))

Egyenlőre saját részmre keresem a megoldást....

33hkm

2012. jún. 12. 12:57
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is székrekedésre hajlamos vagyok. Erőteljesen meg kellett küzdenem, hogy normális székletem legyen. Kellő folyadék- és rostbevitellel szerencsére sikerült.

Amíg ki nem derült, hogy GDM-es vagyok, addig a szilvalé használt, aztán sajnos a dietetikus letiltott a szilváról...

Szóval, ha nincs gond a vércukroddal, próbáld ki a szilvalevet, remélem beválik!

(Ezt viszont a kislányomnál tapasztaltam: a grapefruit kifacsart leve Nála bevált szorulás ellen!)

2012. jún. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 23 hetesen volt egy hasi műtétem. 2 nap múlva már adták a kúpot. Kb. 2 napig, nem használt, plusz egy bogyót valami bolus akármit 3x2-t. Aztán ittam egy kis cukros tejekávét reggelire (nem szoktam se cukrosat, se tejet reggelire, IR-em van), utána hozták aLaevolacot, 1 kicsit csak, na utána hasmenéssel küszküödtem vagy 1 hétig....
2012. jún. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!