Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 hetesen mire számíthatok?

35 hetesen mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy most kezd el igazán nőni a pici :) akkor remélhetem, hogy nagyobb lesz a pocakom? most kb 2000gramm. Létezik hogy a maradék 5 hétben annyit hízzon, hogy 3,5-3,8 kg legyen amikor megszületik?

Gondolom látszik, hogy első babás vagyok :-P csak izgulok, mert úgy érzem most még kicsi, holott már majdnem a végén vagyok.


köszi



2012. jún. 13. 08:00
 1/8 A kérdező kommentje:
ohh és még annyit, hogy +21 kg az nagyon gáz? mert sokan írták máshol, másik kérdésben, hogy volt aki 30-al ment el szülni. Akkor én ne aggódjak?
2012. jún. 13. 08:02
 2/8 anonim ***** válasza:

+21 kg sok, valóban, 10-12 az átlagos és ideális súlygyarapodás, annak ellenére, hogy most majd sokan leírják, hogy ők 20 kilót fogytak a szülőszobán meg stb.


21-et is le tudsz majd adni, nekem fontos volt, hogy az eredeti alakommal jöjjek haza a szülőszobáról (IR-es vagyok, megküzdöttem a vékonyságért :D), így én 7 kilót híztam, és 9-et már bent fogytam. (Nem fogyóztam, de tartottam azt a diétát, amit 3 éve tartanom kell.)


A pocakod meg most napról napra fog nőni, a baba pedig kb. 250 grammot hízik hetente.

2012. jún. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az átlag babasúly 2550g a 35. héten, tehát a tied picit könnyebb.

[link]

2012. jún. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A 21 kg nem kevés, bár én 16-ot híztam...

Nekem a babó 35+5 napon kb. 2800 gramm volt, de az utolsó hónapban heti 200-250 grammot is híznak. Ezek csak becsült értékek, 30-40 dkg-ot is "tévednek".Nem vizsgálták a lepényedet és az áramlást?

37 hetes kismama

2012. jún. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amúgy miért akarsz közel négy kilós babát szülni?

2700-800 meg simán meglesz.

Ja, és a becslés is tévedhet, fél kilót simán, de épp pár hete mondta a szülésznőm, hogy egy kilós súlybecslés tévedés is akadt már...


A Te súlyodnál az is kérdés, hogy miről indultál, hány centi vagy stb.


[link]


ezzel kiszámolhatod, hogy nagyon fölötte vagy-e...

2012. jún. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A 21 kg elég sok, én + 23-mal mentem szülni. Egyébként nem hinném, hogy a baba hízik még másfél kilót 1 hónap alatt.
2012. jún. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én hétfőn töltöm a 35. hetet. 6.5 kilot híztam eddig, de én 70ről indultam, szóval nekem így pont jó.

Szerintem se reménykedj, hogy 4 kg-os babát szülj. :)

Egyébként nekem most nagyon beindult a pocaknövés, szinte napról- napra látom a változást. Szóval ne izgulj, megindul majd a pocakod.

2012. jún. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
huh látom sokan irtatok, na akkor leirom a többi dolgot. Egyik oldalon láttam hogy kb 2000-2500g közötti lehet mostanság, becsült súlyt még én sem tudok, a nögyógyász nem mondja el soha, hiába kérdezem, azt mondja, az uh gépe nem tudja kiszámolni pontosan, nem akartam mondani neki hogy azért hivják becsült sulynak...na mindegy. amugy 71 körül voltam amikor elkezdtem, most 35 hetesen vagyok 89 körül.
2012. jún. 13. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!