Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Okozhat-e vetélést egy 26...

Okozhat-e vetélést egy 26 hetes terhes nőnél a MTHFR enzim génjének heterozigóta C677T és A1298C pontmutációja?

Figyelt kérdés

#enzim #heterozigóta C677T #A1298C #pontmutáció
2009. júl. 4. 08:14
 1/10 anonim ***** válasza:

szia!


ha nem akarod errőla dokidat kérdezni,akkor itt: www.gyaloglo.hu

orvos válaszol rovat


van egy rendes doki,aki 1napon belül válaszol a kérdésedre

2009. júl. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem vetéltem el és nem kellett csak egy kis plussz folsav bevitel, egészséges bébit hordtam ki.
2009. nov. 5. 18:44
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem sajnos ugyanez a két génhibám van:-(Volt már 3 vetélésem! Te csak folsavat kaptál?Vérhigítót nem???
2012. dec. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Időközben elfelejtettem megírni: Nem okozott vetélést! :-) Kislányom makk egészséges 3 éves 3 hónapos!
2013. febr. 14. 06:40
 5/10 anonim ***** válasza:
De jóóó!Gratulálok!Már 3 éves....nem is néztem, hogy mikori a kiírás:-) Megkérdezhetem, hogy előtte volt-e vetélésed és a folsavon kívül szedtél-e vmi mást?Nekem adtak még vérhígítót is.
2013. febr. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szia! Igen, 3 vetélésem is volt. :-(

A Folsavon kívül az első 18 hétben kaptam hormontartalmú tabelettákat, talán Utrogestant, de nem emlékszem pontosan, ha nagyon fontos neked utánanézhetek. Én a korábbi vetéléseim miatt veszélyeztetett terhes voltam. Már a 8-9 héttől vizesedett a lábam, de nagyon és ez a vizesedés sajnos a terhességem végéig nagyon erős volt és végig fennállt, pedig nem volt trombózisom soha. Továbbá a 20-22. hétig a magzat leállt a fejlődésben, a méretei nem változtak. Tehát itt féltem nagyon. Ultrahangra szinte hetente jártam magánklinikára.

Most így utólag nem tudom hogy mi okozta ezeket a rendellenességeket, de nem hinném, hogy a MTHFR enzim génjének heterozigóta C677T és A1298C pontmutációja.

Itt azt vizsgálta az orvos ha jól emlékszem, hogy miért van a nagyfokú vizesedésem.

2013. febr. 19. 09:47
 7/10 A kérdező kommentje:

Privibe ezt kaptam valakitől, de szerintem ide akarta írni, hogy mások is hozzászólhassanak:

Sziasztok! Nekem 3 vetélésem volt és most derült ez a probléma ki nálam is:-(((Nekem clexant kell majd szúrnom meg femibiont kell szednem! Írnátok, hogy hogy vagytok,hogy hogy derült ki?Mert sajnos nekem magamtl kellett elmennem kivizsgáltatni magamat, mert a dokik annyit mondtak, hogy próbálkozzak!!!A vetélés nagyon gyakori!Hát köszi!:-((Most februárban megyünk lombikra.Nagyon bízom benne,hogy most hogy megvan a baj sikeres lesz!

2013. febr. 19. 09:52
 8/10 A kérdező kommentje:

Ezt még megnézhetitek!


[link]


Én ebből azt mazsoláztam ki, ha az egyik szülőnek van MTHFR enzim génjének heterozigóta C677T és A1298C pontmutációja, de a másiknak nincs akkor a magzatbébi megmarad, nincs akadálya!!! De ha mindkét szülőnél fennáll ez, akkor nem valószínű. Nekem ezt a vizsgálatot dr. Gasztonyi Zoltán rendelte el az Istenhegyi Géndiagnosztikán. Ha valakit érdekel beszkenneltetem az eredményt, de semmi extra és a lakosság 35-45%-ánál is előfordulhat ez a két MTHRF génen belüli heterozigóüta és önmagában csak szív és érrendszeri megbetegedésre ad hajlamot amivel ugye azért el lehet éldegélni, főleg ha az ember tudatos erről. Ám ha mindkét szülőnél ez van a magzatnak már sok. Hogy ki tudjátok zárni az MTHRF gént, mint rizikófaktort a babavárásnál, szerintem célszerű ezt kérni a vizsgálat nem volt több mint kb 10 ezer ft.( 3ezer plussz mínusz mert már nem emlékszem pontosan.

Még támpontnak annyit a 3 vetélésem egy másik apával volt, érdekes módon a kislányom apjánál első próbálkozásunkra összejött a baba! Kérésetekre szívesen beszkennelem a genotípus meghatározó leletemet privibe! de ennél többet már nem tudok mondani. :-(

2013. febr. 24. 07:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Köszönjük szépen a segítséget! Valószínű, akkor inkább az előző partnerral nem voltál összeférhető!:-( Vagy előtte amikor volt a 3 vetélés nem szedtél semmit az mthfr-re?Nekünk még mindig nincs babánk:((((
2013. jún. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lombikozni megyünk, és most derült ki, hogy a férjem MTHFR heterozygota.

Ki is írtam ezzel kapcsolatban egy kérdést. Mivel nálatok is hasonló volt a helyzet; segítenétek, kérlek?

Minden tapasztalat érdekel!!!!! Köszönöm szépen!!!!!! I.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

2014. jan. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!