Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » AFP érték-gondom van! Most...

AFP érték-gondom van! Most kaptam meg az eredményt,17 hetes múltam mikor levették a vért és 121, 00 ng/ml lett az eredményem. A MOM index 2.88. Van okom aggódni?

Figyelt kérdés
Hétfőn jött meg az eredményem és a doki egyből vissza is rendelt a rossz érték miatt. Csinált egy UH-t és közölte, hogy ez a magzat tökéletesen fejlődik és ő nem lát problémát, de elküld genetikai kivizsgálásra, mert az teljes körű. Akkor most van baj, vagy nincs???
2012. jún. 19. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ne aggódj!

Az AFP amúgy is csak a 16. hét 1-4 napja közt mutat reális értéket, bár nem véletlenül nem csinálják már sehol Európában Magyarországon kívül...

Feleslegesen ne vállalj kockázatot magzatvízvétellel.

2012. jún. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16+0-án megcsinálták azt Afp-met.a 26!. hétre érkezett meg...no comment..mondtam a dokinak azt mondta nagy ívben tojik az afp-re mert ha vmi rendellenesség van azt látja uh-n...úgyhogy meg se nézte a papíromat.egyébként a védőnő szerint is egy teljesen felesleges vizsgálat!Tényleg nem csinálják már sehol.
2012. jún. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2.vagyok!El ne menj genetikára! bnőmnek megszúrták a lepényét és baj lett belőle....bocsánat a horrorért nem akarok rém történetezni,de én nem vállalnám a kockázatot az biztos...
2012. jún. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem az afp-m 122 ng/ml lett, a mom pedig 3,39!

Persze egyből para!!!! Aztán megnézett sok orvos, és voltam az 1 sz. női klinikán genetikai tanácsadáson, és ott is minden rendben volt. ott mondták, hogy nagyon sok kismamának elszámolják az értékeit.

Az afp eredmény magában semmi nem ér, csak a 18 hetes genetikai uh.-gal együtt. De ha uh.-on nem látott az orvos semmit, akkor nem lesz gond!!


Csak nyugi, minden rendben lesz!!!

27 hkm

2012. jún. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kedves harmadik! Én voltam tanácsadáson, és csak uh volt. Mivel nem találtak semmi aggasztót, ezért nem szúrtak. 4.voltam
2012. jún. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

5.!Igen az uh-n úgyis látnak mindent.rendszerint a 18.hétre meg se érkezik az eredmény. legalább is ide ahol lakom (vidéki város) egyik kismamának sem érkezett meg...

Kedves kérdező ne aggódj!Egészséges lesz a babád!Szúrni nem hagynám magam,de természetesen a te döntésed...

2012. jún. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Neeeem, nem csak Mo.-n csinálják, orvos vagyok több országban is jártam gyakorlaton, mindenhol elvégezték (Írország, Franciaország, Olaszország, Svédország).


[link]


Picit magas, de nagyon későn lett levéve, nem tartom értékelhetőnek. Genetika indokolt, amnio kevésbé.

2012. jún. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ennyien írtatok. Nagyon sokat olvastam erről a magzatvízvételről és én sem akarom. Ezt meg fogják kérdezni, hogy akarom-e, vagy mikor mondják, hogy ezt kellene csinálni, akkor mondjam, hogy én nem engedem??
2012. jún. 19. 12:27
 9/12 anonim ***** válasza:

Magasnál NINCS amnio, csak alapos uh. Hisz nyitott gerincre, agyhiányra utalhat a magas érték.

Alacsony a kromoszóma rendellenességre, csak akkor van amnio, ha alacsony.

2012. jún. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Éppen lehet amnio magasnál is.
2012. jún. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!