Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor mit csináljak?

Most akkor mit csináljak?

Figyelt kérdés

ma közölte a munkáltatóm, hogy nem hosszabbítják meg a szerződésem, ami júni. 30-cal lejár. Szept. 23-ra vagyok kiírva szülni.


Mit kell tennem, hogy mégis kapjam a TGYÁST és utána a GYED-et?

2010 szept 2-2012 júni 30 között folyamatos heti 40 órás munkaviszonyom van.


2012. jún. 20. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Menj el álláskeresésire és úgy jár majd a TGYÁS és a GYED is!
2012. jún. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mivel nagyjából két havi (lehet kicsit kevesebb) álláskeresési támogatásra vagy jogosult, így én a helyedben ezt csinálnám:


1. megkérdezném a Munkaügyi Központban, pontosan hány napra vagyok jogosult.

2. ennek ismeretében július közepén-végén (legkésőbb 29-én, hogy folyamatos legyen a jogviszony) megkezdeném az álláskeresési támogatást.

3. Augusztus 26-án megigényelném a tgyást (28 nappal a kiírás előtt) és lemondanám az álláskeresésit.

4. Amikor lejár a tgyás, újra igényelném a megmaradt álláskeresésit, és a fennállása alatt igényelném meg a gyedet.


Ez az egyetlen módja annak, hogy ne csak gyest kapj.

2012. jún. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A második tökéletesen elmondta, mit tehetsz ebben a helyzetben!!
2012. jún. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm asegítséget. Fel is veszem a kapcsoaltot a munkaügyi központtal!
2012. jún. 20. 14:08
 5/6 Atroposz ***** válasza:
Ha megszünteted a munkanélkülit is 40 napon belül szülsz akkor is jár.
2012. jún. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Atroposznak:


42 napon belül, és akkor a gyed már nem jár, csak passzívan a tgyás. És ő gyedet is szeretne.

2012. jún. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!