Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogamzásgátló mellett teherbe...

Fogamzásgátló mellett teherbe estem, most mit csináljak? 18/L

Figyelt kérdés
Fogamzágátló tablettát szedek már 1 éve kb. Mindig pontosan beszedem, de valószínűleg a betegségemre kapott antibiotikum ütötte a hatását. Pár napja émelygéssel ébredtem, össze is estem és hányingerem volt. Gondoltam csinálok tesztet csak a biztonság kedvéért. Pozitív lett, aztán csináltam még 2 tesztet, egyértelműen pozitív. Most akkor hová fordulhatok? Nem szeretném elmondani a szüleimnek és nem szeretném megtartani a babát sem. Cigizek és fogamzásgátlót szedek, úgyhogy nagy esély lenne a károsodásra is. Emellett tanulok, jövőre szeretnénk a párommal mindketten egyetemre menni. Ha véglegesen eldöntöm, hogy nem szeretném, akkor az abortuszt ki kell fizetnem? Igazoltan szedek fogamzásgátlót, amit az orvosom írt fel. Teljesen össze vagyok zavarodva.
2012. jún. 20. 18:10
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
90%
Nőgyógyász és azt hiszem a védőnőhöz is menni kell
2012. jún. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
7%

Igazoltan szeded? Na ne viccelj, és mivel igazolod,hogy valóban be is veszed? Nem is értem mi a kérdés,látszólag te már eldöntötted,hogy nem akarod a babát. Fizetni természetesen kell a műtétért,nem költségmentes akkor sem,ha te szedted a gyógyszert. Egyébként irigyellek,hogy betegen volt erőd szexelni,ha meg egy éve szedsz tablettát,akkor tudhatnád,hogy bizonyos szerek mellett csökkenhet a hatása.. De hát te már naagy 18 éves vagy, én meg 21,mégis oda tudtam figyelni erre évekig,érdekes..

26 hkm

2012. jún. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
24%
Ha most lerakod a cigit, és abbahagyod a fogamzásgátlót, elkezdesz vitamint szedni, jó eséllyel semmi baja sem lenne a babának. A Családvédelmi Szolgálatnál kell először jelentkezned, párszor meg fogják kérdezni, miért nem akarod a babát, szóval vár rád néhány kínos beszélgetés. Először mindenképp mondd el a szüleidnek!
2012. jún. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
35%
Cigizel fogamzásgátló mellett? Ezek szerint a kettő együttes hatásáról sem tájékoztatott senki, ahogy az antibiotikumról sem! Abortusz kb 30ezer ft... Nőgyógyászhoz menj el, aki azt tudja igazolni, hogy terhes vagy, az viszont hülyeség, hgoy igazoltan szedted a gyógyszert, ezért nem kell kifizetni a költségeket!
2012. jún. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
58%

mi az a 26 hkm????????????????????????????????

persze előlször nőgyógyászhoz kell menned!mondj el mindent és ne izgulj senki nem fog lenézni azért mert nem akarsz babát

2012. jún. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
71%
előző vagyok ha rendes a dokid mindent elmond majd!
2012. jún. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzasgatlora is ra van irva hogy nem 100%-os. Amikor az antibiotikumot kaptad nem kerdeztek hogy szedsz-e valamit? De az is ra van irva a tajekoztatojara. Plusz, a dohanyzas is gyengiti a fogmzasgatlo hatasat.

Ha tudjak a szüleid hogy fogamzasgatlot szedsz, akkor szerintem mond meg nekik hogy besikerült az a minimalis eselyü terhesseg.

Aztan irany a doki. Ott mondj el mindent amit ide leirtal. Ne huzd-halaszd a dolgot mert kicsuszol az idöböl. Abortusz elött meg egy sor kivizsgalas es intezni valo van. Maga az abortusz kb 28e körül van, de a körülmenyeidhez merten valtozhat az ara fel vagy le.

Ne ess ketsegbe! Batorsag! Ez barkivel elöfordulhat.

2012. jún. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló... úgy látom azzal van a probléma, hogy te terhes vagy, megtartod a babát én meg valószínűleg nem fogom, mert nem tehetem meg. Szerinted nekem nem elég borzalmas érzés? Anélkül is, hogy különböző dolgokat vágnál a fejemhez. 18 éves vagyok, egyikünknek sincs jövedelme. Szerinted mégis miből nevelnénk fel? Merthogy nem elég csak megszülni. Nem döntöttem még el 100%-ra, mert nem tudom pik-pak meghozni a döntést a magzatom életéről. De attól, hogy te megteheted, én meg nem vagyok olyan helyzetbe, attól még normálisnak is lehet lenni. Az igazoltat meg úgy értettem, hogy van róla recept. Mi értelme lenne felíratni fogamzásgátlót, kidobni rá egy csomó pénzt ha utána nem szedem be? Gondolkozz már egy kicsit.
2012. jún. 20. 18:23
 9/53 anonim ***** válasza:
12%

Arra mondjuk készülj, hogy legjobb esetben is már kb. 8-10 hetes leszel, mire abortuszra kerül a sor a sok procedúra miatt ( elbeszélgetés+adnak gondolkodási időt ha kérsz, ha nem).


16hkm

2012. jún. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
14%
26 hkm=26 hetes kismama
2012. jún. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!