Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Genetikai vizsgálat vagy ezek...

Genetikai vizsgálat vagy ezek a különböző tesztek amiről olvasok (nem vagyok jártas ezelbe) csak szeretném ha megnéznék hogy egézséges-e a baba. Ezzel az orvoshoz vagy a védőnőhöz kell fordulni? Debrecenbe hol csinálják?

Figyelt kérdés
2009. júl. 7. 06:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Genetikai vizsgálatot a Klinikán csinálnak, ott ahol az uh van. Mennyi idős terhes vagy? Genetikait csak akkor csinálnak, ha a 12 hetes uh valami nincs rendben, vagy ha már elmúltál 35 éves, akkor kötelező!Egyébként a 12 uh+a vérvétel egy szűrővizsgálat, majd a 16 hetes AFP+18 hetes uh a másik. Ezen felül (ha még nem vagy 35) szerintem nincs értelme több tízezret fizetni, a kombinált vizsgálatokért!Szerintem jobban jársz ha 4d uh-ra mész, ott már 16 hetesen tudnak rendellenességet szűrni, babamozi miatt viszont csak 26-28 hetesen menj. Egyébként ha ragaszkodsz a vizsgálathoz akkor inkább az orvosodat kérdezd, szerintem.
2009. júl. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az elsőnek nincs igaza.mivel az afp rég túlhaladott értelmetlen vizsgálat, az uh meg attól függ mennyire jó a szakember aki csinálja, ezért sokkal jobb elmenni integrál vagy kombinált tesztre, ami a véredből 95%-os valószínűséggel szűr több genetikai rendellenességre.

Én inkább nem mentem 4d-re és babamozira, azt a pénzt inkább a sokkal fontosabb vizsgálatra költöttem.Persze jó, ha látod a picit a pocakban, de még jobb, ha tudod, hogy egészséges.a védőnőd tud segíteni, hova fordulj, vagy keress rá a neten.

2009. júl. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem, érdemes megcsináltatni a kombinált tesztet, amit a 12-14. héten csinálnak, mert 95%-os biztonsággal ad egy kockázati értéket arra nézve, hogy mekkora a genetikai rendellenesség kockázata, Down-kórra és Edwards-kórra nézve.

Nekünk ezt a dokim ajánlotta a 12.heti UH-on.

Nem kötelező!

Nálunk a kórházban ingyen megcsinálták, csak egy vérvétel volt az egész. Sajnos sok helyen fizetős.

Ha a kombinált teszt nagy kockázatot mutat, akkor ajánlott még további vizsgálat.

Az integrált tesztről nem igazán tudok véleményt mondani, mert mi azzal nem is foglalkoztunk, de azt hiszem, az is hasonló vizsgálat, csak két vérvételből áll.

Az AFP tényleg egy elavult vizsgálati módszer!

De sajnos még mindig alapoznak rá!

Ha a UH-okon minden oké, a kombinált teszt és az AFP is jó eredményt ad, akkor másra, szerintem nincs szükség.

Ha ezek közül bármelyik gyanús értéket mutat, akkor javasolják a méhlepény bolyhainak vagy a magzatvíznek a vizsgálatát, illetve ha elmúltál 35 éves.

Akkor közvetlenül a "baba sejtjeihez" jutnak hozzá, abból lehet tutira megmondani, hogy van e genetikai rendellenesség. De az a vizsgálat is csak pár "nagyobb" betegséget tud szűrni!(A baba nemét 100%-ra megadja, de ez csak plusz.)Persze ez a vizsgálat sem kötelező!

Érdemes kikérni a doki, vagy a védőnő tanácsát, hogy ők melyik vizsgálatot javasolják.

Szerintem a 12.heti UH és a kombinált teszt indulásnak tökéletes!

Neked kell eldönteni, hogy mit szeretnél és tudsz vállalni! Persze majd eldől, hogy mire lesz szükség!

Boldog babavárást!

20+5 km

2009. júl. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!