Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is küzd alvásproblémákkal?

Más is küzd alvásproblémákkal?

Figyelt kérdés

Most a 20. hétben ha hajnalban megébredek, már nem tudok újra elaludni... zakatol az agyam, hogy mi, hogyan lesz majd a szüléssel, a babával...

Mit javasolnátok, hogy hajnalban sikerüljön vissza aludnom?


2009. júl. 7. 08:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Még nem kellene ilyeneken rágódnod, 20 hetes vagy, még a felénél jársz, ne agyalj a szülésen arra még lesz időd a vége felé, inkább foglald le magad egész napra, sétálj, nézelődj, tervezgesd a babaszobát, vásárolgass, fáraszd le magad így este talán könnyebb lesz aludni, én 35 hetes vagyok, ilyenkor már tényleg nehezen telik az éjszaka, félórás pisilésekkel beiktatva, szoktam én is éjszaka azon tűnődni mi lesz a szülésnél, de olyankor azt a szakaszt átlépem és elkezdek álmodozni, hogy milyen lesz amikor először a karomba veszem a kis drágám, a hazajövetelről, ettől meg is nyugszom és visszaalszom,

Boldog babavárást,

35 hetes kismama:)

2009. júl. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tapasztaltam, h nincs rá megfelelő módszer. Nagyon vártuk a babát, de amint megtudtam, h a pocimban van, nem tudtam aludni. Teljesen megértelek, én 9 hónapig szinte nem aludtam semmit. Senki nem hitte el, csak én tudtam, h óránként néztem az órát, h mikor lehetne már felkelni. Próbálj relaxálni, én ezt az időt arra használtam, h beszélgetem a picurommal, rengetegszer elmondtam neki, h mennyire várjuk, h a szülés nehéz lesz, de együtt csináljuk végig, ne féljen, és h utána majd mennyi mindent játszunk, meséltem neki a családról, h kik lesznek a nagyszülők. Szóval ezzel ütöttem el az időt:)

Próbálj meleg tejet inni, az is segíthet, nyugodtan akár magneb6-ot is vehetsz be, én a végére már napi 5-6-ot szedtem, jót tesz az idegeknek, meg én sokat keményedtem.

Mikor már nyár volt, volt h hajnalban elmentem sétálni, mert napközben olyan veszettül melegem volt. Utána mindig alaudtam egy órácskát:) Esetleg olvass, hátha elálmosít:)

2009. júl. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nektek! A nappalokkal nincsen gond, sok a dolgom, tényleg elfoglalom magam. Néha még lelkiismeretfurdalásom is van, hogy megfeledkezek a kisbabámról. Éjszaka viszont "van idő" nyugisan rá gondolnom és nem mindig aggódalmaskodok, hanem elképzelem a jövőt vele együtt... Kipróbálom a meleg tejet :-) Boldog babavárást és könnyű szülést!
2009. júl. 7. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!