Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes vagyok, de még nem...

8 hetes vagyok, de még nem szedek semmilyen vitamint. Mit kezdjek el? Terhesvitamint pl. Mindenképpen kell szedni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 7. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Magzatvédő vitamint mindenképpen, napi 1 folsav, kálcium (Béres Kalcivid), magneb6 (Béres napi 1, simából napi 3X1). Nekem ezeket ajánlotta a dokim a 6. héten, illetve onnantól.
2009. júl. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A terhesvitamint ajánlott szedni, szerintem manapság nagyon sok kismama szedi, ártani nem árt, én már a kis drágám foganása előtt egy hónappal elkezdtem szedni, mert tudom magamról, hogy sajnos nem viszek be annyi vitamint a szervezetembe amennyit kellene, de agy a gyógyszerrel tudom pótolni és a babának is jó, ha már voltál dokinál, fogja ajánlani a magneb6 szedését ami szintén fontos, megnyugtatja az idegeket és lazítja a méhet,

Boldog babavárást,

35 hetes kismama:)

2009. júl. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem a Femibion 800-at javasolta a dokim, tök jó mert van benne B6 így egyáltalán nem volt hányingerem idáig(12 hetes vagyok) és minden vitamin benne van ami kell, nem kell csak egyet szedni. 3000 Ft körül van, egy havi adag.
2009. júl. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 9 hetesen kezdtem el szedni az Elevitet. Igen, szerintem mindenképpen kezdd el. Valaki már a teherbeesés előtt és még szülés után is szedi. Azért jó, mert olyan vitaminokat is tartalmaz, amit nem biztos, hogy egyébként beviszel a szervezetben. Boldog babavárást!

30 h km

2009. júl. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én Elevitet szedtem az elejétől kezdve. Van, aki azt mondja, attól nagy lesz a baba, és sokat hízol. A húgom össz-vissz 9 kilót szedett fel, amit szüléskor "leadott", a picije pedig 3100 g-mal jött a világra.

De van, aki a Gravidát ajánlja. Az egyik orvosnő ismerősöm is azt szedi, mivel rákészültek a babára.


A lényeg az, hogy ezekben össze van állítva minden olyan vitamin és ásványi anyag, amire neked és a bábak szüksége van.

Az is jó, ha te összeállítod, vagy összeállíttatod, hogy milyen vitaminokat, asványi anyagokat, nyomelemeket szedj.

Saját véleményem szerint: jó, ha azt már összerakták egy tablettába, és nem kell külön-külön szednem a benne lévő fontos anyagokat.


Elevitet és Gravidát vény nélkül kapsz a gyógysuertárakban.


egy 36 hetes kismami

2009. júl. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az Elevitet a doki ajánlása nélkül is lehet szedni, nem? Mert legközelebb 4 hét múlva megyek csak.
2009. júl. 7. 09:25
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Lehet. ÉN is még azelőtt elkezdtem szedni, hogy elmentem volna a dokihoz.
2009. júl. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nyar van es rengeteg gyumolcs zoldseg van amit be tudsz vinni a szervezetedbe nem annyira szugseges.

De rengeteg van amit elkezdhetsz ha akarsz.

A patikus vagy vedono szivesen segit ezekben.

2009. júl. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én már 2 hónappal fogantatás előtt elkezdtem szedni terhesvitamint, pl. az Elevitet. Most Femibiont szedek, de az ásványi anyagban szegényes így szedek mellé még kalciumot, magnézimumot és vasat. Nem vénykötelesek, bármikor vehetsz a patikában van ám sok féle ... a centrum Materna is jó!
2009. júl. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Femibion 800-at javaslom!Abban minden benne van és nem okoz hányinger,szorulást stb.

Nem árt szedni!

Minden jót!

2009. júl. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!