Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelentenek ezek? Nagy a baj?

Mit jelentenek ezek? Nagy a baj?

Figyelt kérdés

Vérvételi eredményemben vannak olyan adatok, amik vagy többet vagy kevesebbet mutatnak a normálhoz képest: a normál a zárójeles


WE VVT Süllyedés 35,0mm/h (2,0-18,0)

MCV MCV 78,4 fl (80,0-99,0)

MCHC 35,8 g/dl (30,5-35,5)

RDW 14,8% (11,5-14,5)

PDW 16,2 fl (9,0-13,0)

MPV MPV 11,8 fl (7,2-11,1)

VÜL Vizelet Üledék 0 kevés amoprh sz

TSH Thyreoidea-Stim.Hormon 5,77 (0,3-4,2)



nem értem hogy mik ezek, most nagy a baj??? 12 hetes kismama vagyok



2012. jún. 23. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A süllyedésed nagyon sok, valamilyen gyulladás van a szervezetedben. A többi érték csak minimálisan tér el, a TSH sem vészes, az azért lehet magasabb mert a hCG hormon a pajzsmirigyre is stimuláló hatást gyakorol, mert nagyon hasonló a kémiai szerkezete a TSH-éhoz. Amennyiben az érték a normál felső határát 20%-kal nem haladja meg, nem beszélhetünk pajzsmirigy-túlműködésről, hanem maga az élettani állapot idézi elő ezt az eltérést. VAlószínű nálad is erről lehet szó, ha mégis túlműködik, akkor majd kapsz rá gyógyszert, ami helyrehozza.
2012. jún. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
uhh, az nagyon nem jó :( gondolom akkor kezdhetek félni! remélem azért a picinek nincsen baja :(
2012. jún. 23. 19:10
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem inkább alulműködik a pajzsmirigye?
2012. jún. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
De, alulműködés a magas TSH. Én csak azt tudom, hogy teherbeeséshez 1 körül kell lenni, akinek terhességkor nézik, nem tudom el lehet-e kezdeni szedni rá bogyót.
2012. jún. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! ugye ezek az eredmények nem befolyásolnak a picuron semmit sem és lehet egészséges igaz? vagy jogosan aggódok miatta???
2012. jún. 23. 20:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet egészséges, remélem eljutsz hamarosan a dokidhoz és ír fel gyógyszert. A pajzsmirigyhormon hiánya - úgy tudom - a megfelelő szellemi fejlődéshez fontos, de most még szerintem nagyon picike a baba, még időben vagytok a kezeléshez. De az a biztos, amit a dokid mond.
2012. jún. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem a hiánya, hanem a hormon fontos a szellemi fejlődéshez. Késő van, már nem fog úgy az agyam... :)
2012. jún. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
értem köszönöm! ha minden igaz holnap megyek a leletekkel a házidokimhoz, remélem hamar kitalál valamit és nem kell neki a kiskönyv, mert még 3 hét mire kaptam időpontot a védőnőhöz :( a baba miatt meg nagyon aggódom :'(
2012. jún. 24. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!