Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szénhidrátmentes diétára...

Szénhidrátmentes diétára fogott kismamák (cukor miatt), ti miket esztek?

Figyelt kérdés
Abszolut nem esztek szénhidrátot vagy csak nagyon minimális mennyiséget?
2009. júl. 7. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem is diétára fogott a doki mert, 35 hete vagyok és eddig 15 kg-t szedtem fel, nekem is kerülnöm kellene a szénhidrátot, de szerintem mértékkel mindenből lehet enni, sokkal többet ártok ha megkívánok valamit és nem eszem belőle, a doki azt mondta egyek sok zöldséget és fehér húst, a gyümölcsöt kerülnöm kell mert sok benne a cukor és az is hízlal, de ha megkívánom eszem a gyümit is.

35 hetes kismama:)

2009. júl. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

enni kell szénhidrátot, de kevesebbet.

tilos fehér liszt, cukor

reggelire csak lassút egyél ezek a péksütik pl, és reggel 7-kor fogyaszd el, tízóraira lassú+gyors, ez péksüti és gyümölcs vagy joghurt, ezt tízkor fogyaszd el, ebédre bármit ehetsz a tiltólistásokon kívül. uzsira csak gyorsat egyél ami gyümi vagy joghurt, ezt négykor fogyaszd el, és vacsira is bármit ehetsz. krupli és rizs eléggé szenyák, csak módjával, és a kukoricával is, mert nagyon felnyomja a cukrot

2009. júl. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia kerüld az

édességet, a nasikat. Gyümölcsöt is csak módjával, némelyikben igen sok a cukor! (pl. banán, datolya, stb.). Azért megehetsz egy-két almát, körtét, de ne vidd túlzásba!. Gyümölcslevek helyett igyál ásványvizeket, cukor nélküli gyümölcsteákat. Az üdítők is rengeteg cukrot tartalmaznak Húsok, húskészítmények.A sovány sertés, baromfi, marha, hal, vadhúsok főzve, párolva zsírszegényen sütve, vagdaltnak, natúrszeletnek, zöldségfélékkel készíthetők. Az ételek elkészítéséhez célszerű a grill vagy rostsütő. Hagyományos edényzetben, kevés zsiradékkal inkább pároljuk a húsokat.

Belsőségek:

A tüdő. A szív, a sertés és marhanyelv, valamint a csirkemáj az ételek készítéséhez felhasználhatók.

Hentesáruk:

Elsősorban a gépsonka, fehérpecsenye, zalai felvágott, virsli, krinolin, párizsi májkrémek, és pástétomok ajánlottak. Kolbászok, szalámik már kisebb mennyiségben. A zsíros készítmények nem ajánlottak: pl. disznósajt, angolszalonna, császárhús, töpörtyű.

Tej és tejtermékek:

A tejet, savanyított tejtermékeket naponta 3-6 dl mennyiségben ajánljuk. A túró és a sajtok rendszerese fogyasztása is ajánlott, mivel kenyér nélkül, zöldségfélével értékes tápanyagot biztosít. A tejfelt, a tejszínt csak az ételek készítéséhez ajánljuk.

Tojás:

Zsírszegényen elkészítve, önálló ételként vagy az ételkészítéshez segédanyagként egyaránt javasolt. (Lágy tojás, teflonban sült tojás, töltött tojás, tojássaláta, tojáskrém stb.)

Zsiradékok:

A sertés-, a kacsa-, és libazsír helyett napraforgóolajt, a vaj helyett Ráma margarint célszerű használni. Az étrendben naponta 60-80 g zsiradék fogyasztható. Ebből 30-40 g az ételek elkészítéséhez felhasznált mennyiség, a többi a nyersanyagok természetes zsírtartalmából adódik.

Liszt, búzadara, száraztészta:

Önálló ételként csak féladagos mennyiségben ajánljuk (főtt tészta, pirított dara). Ételkészítéshez segédanyagként a szükséges mennyiségben használhatók.

Kenyér, péksütemény:

Napi 80-150 g-nyi mennyiségben -2, illetve 3 db zsemle vagy kifli- fogyasztható. Egyéb sütőipari termékek csak a fenti mennyiségek helyett kerülhetnek az étrendbe.

Rizs:

Önálló ételként féladagos mennyiségben, ételek készítéséhez segédanyagként, az előírásoknak megfelelően használható.

Burgonya:

Naponta 150-200g elkészíthető főzve, párolva, zsírszegényen sütve, töltve, rakva, pürének teflonban és kuktafazékban.

Főzelékek, száraz hüvelyesek:

A száraz hüvelyesek fogyasztását csak igen ritkán és kis mennyiségben ajánljuk, de nem este! A színes-főzelékekből napi 200-300g-ot főzve, párolva, pirítva, sütve, gőzben főzve, rakva, töltve, salátának, főzelékeknek és mártásnak kevés liszttel, napraforgóolajban készítve fogyaszthatunk. Az ételeket lehet sűríteni tejföllel, tejszínnel, savanyított tejtermékekkel, tojássárgájával, lisztszórással.

Gyümölcsök:

Naponta 150-200g-os mennyiségben, lehetőleg nyersen, gyümölcslének elkészítve, főzve, párolva fogyaszthatók. A szőlőt, szilvát, aszalt gyümölcsöket, ringlót székrekedés esetén javasoljuk.

Fűszerek, ízesítők közül az erős borsot, a csípős fűszerpaprika, a zöldpaprika, torma, mustár fogyasztása nem javasolt. A túlzott sózás vagy erősen sózott készítmények fogyasztása nem ajánlott. A többi fűszer, fűszernövény, ízesítők mérsékelt használata engedélyezett.

Élvezeti szerek:

A tea a kakaó fogyasztását nem szükséges korlátozni, a kávé napi javasolt adagja 1-2 szimpla. Az alkoholos italok tilosak!

Minta étrend:

Reggeli: tejeskávé, sonka, kifli

Tízórai: alma, kockasajt

Ebéd: zöldborsóleves, brassói aprópecsenye, petrezselymes rizs, savanyú uborka

Uzsonna: tej

Vacsora: gombás tojás, kifli, tea



Reggeli: tej, margarin, kalács

Tízórai: joghurthab

Ebéd: karalábéleves, natúr csirke szelet, parajfőzelék, törtburgonya

Uzsonna: almás rétes, tej

Vacsora: hideg sült, kemény tojás, kifli, margarin, paradicsomlé



Reggeli: gyümölcsturmix, keksz

Tízórai: gyulai kolbász, kifli

Edéd: húsleves, marhaszelet (párolt), kelkáposztafőzelék, gyümölcs

Uzsonna: tejeskávé

Vacsora: túrós guba, kompót


Reggeli: tejeskávé, vajas kifli, felvágott

Tízórai: tojáskrém, kifli

Ebéd: rántott hal, burgonyasaláta, tojásos pogácsa

Uzsonna: gyümölcsös joghurt

Vacsora: becsinált (sertéshúsból), limonádé



Reggeli: tejeskávé, gépsonka, kifli

Tízórai: gyümölcs

Ebéd: hirtelensült, finomfőzelék, almás pite

Uzsonna: kakaó, vajas kalács

Vacsora: tejfölös fúró, kifli, kompót



Reggeli: tea, virsli, kifli

Tízórai: gyümölcs, sajt

Ebéd: karfiol-leves, egybensült vagdalt szelet, paradicsomos káposztafőzelék

Uzsonna: gyümölcsös joghurt

Vacsora: kaszinótojás, vitaminsaláta, kifli, limonádé



Reggeli: gyümölcslé, sonka-szalámi, Piros arany, kifli

Tízórai: tej

Ebéd: frankfurti leves, rakott burgonya, savanyúság

Uzsonna: tej

Vacsora: hirtelensült, vegyes, nyers saláta, limonádé



Reggeli: tea, lágy tojás, kifli

Tízórai: alma, tej

Ebéd: töltött paprika, burgonyapüré, pozsonyi kifli

Uzsonna: joghurt hab

Vacsora: virslisaláta, kifli, Ementáli sajt, limonádé



Reggeli: tejeskávé, zalai felvágott, kifli

Tízórai: gyümölcs

Ebéd: paprikás marhaszelet, zöldbabfőzelék, csokikrém

Uzsonna: gyümölcsös rizs

Vacsora: körözött, gépsonka, kifli, tej

2009. júl. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Az a fontos, ha szénhidrát diétán vagy, hogy az előírt mennyiséget mindenképp meg kell enni, mert azzal is ártasz a babádnak, ha nem jut cukorhoz. Ami abszolúte tilos, az a cukor, cukrozott üdítők, bármilyen cukrot tartalmazó étel. Csak fruktózzal vagy édesítőszerrel készített ételeket szabad enni. Gyümölcsöt nyugodtan egyél csak kerülni kell a banánt, sárgadinnyét, kajszibarackot, ezek sok cukrot tartalmaznak. Húsokat szinte bármilyen formában és mennyiségben ehetsz, mert azok szinte 0 szénhidrátot tartalmaznak. Szinte az összes zöldség is megengedett, kivétel a szárazbab, sárgaborsó, lencse (szintén a magas cukortartalom miatt). Rizst csak mértékkel, ahogy tésztát is. Péksüteményekkel is óvatosan kell bánni, mert elég sok szénhidrátot tartalmaznak. Tej, joghurt, kefír 2-3 dl a javasolt egyszeri fogyasztásra. Az előző válaszoló mintaétrendjéhez annyi kiigazítást tennék, hogy reggelire a diatetikusom szerint TILOS a tej fogyasztása, mert nagyon megemeli a vércukorszintet (nem véletlen a zsemle, tej kombináció éhgyomorra egyes helyeken cukorterheléses vizsgálatnál). Én 160 g-os szénhidrát diétára vagyok fogva, van egy frankó táblázatom melyik étel mennyi szénhidrátot tartalmaz és abból össze lehet állítani a napi menüt. Sokszor még soknak is tűnik a 160 g, de azt viszont kötelező megenni.

Remélem tudtam segíteni.

2009. júl. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Előző vagyok. Még egy gondolat az előttem válaszoló kommentjéhez. Amit a mintaétrendben leírt, azzal azért vitatkoznék. Savanyúságot csak olyat szabad, amiben nincs cukor. Sima alap salátalében is van, szóval az ilyen saláták sem ajánlottak. A savanyúságok 90%-ban szintén van cukor, kevés készül édesítővel, csak olyat szabad fogyasztani. A csokihab is csakis fruktózzal vagy édesítőszerrel készüljön. A töltött paprikából max a paprika az amiben alig van szénhidrát, de a paradicsomos alapot cukorral szokták készíteni, a rizs tele van szénhidráttal, szóval én egyeltalán nem ajánlom.
2009. júl. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én is CH (160g-os) diétán vagyok. Ma pl milánóit ettem ebédre, de gondosan kiszámolva. Nekem úgy néz ki:

reggeli 30g CH: 2 barnakenyér + pulykamell sonka+ paradicsom

tízórai 20g CH: 1 alma és még pl 3 korpovit keksz

ebéd 50g CH: ma 123g milánói de volt már spenót, töltött cukkini...

uzsonna 20g CH: mostanában 2 norbi update túrórudi amiben nincs cukor!

vacsora 40g CH: melegszendvics vagy valami gyümölcs.


Egy hetes diéta után az újabb vérvételi eredményeim tökéletesek lettek.


Ami bármikor ehetsz a két étkezés között is az pl grillcsirke, uborka, paprika, és a sajt!


Ha kenyeret eszel akkor teljes kiörlésűt vagy barnakenyeret válaszd. Én előre szeleteltet szoktam venni, azon rajta van hogy egy szeletben mennyi ch van.


Remélem tudom tartani ezt, édességnek meg számomra tökéletes a túrórudi, és vacsi után egy kis tökmag természetesen az is beleszámolva a 160g-ba egy nap!


kitartást és sok egészséget kívánok!

27 hetes kismami

2009. júl. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14:51-es, honnan van a táblázatod?
2009. júl. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Cukorterhelés után kaptam a nővérkétől. Ha küldesz mailt át tudom küldeni neked, ha gondolod.
2009. júl. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hová küldjek mailt? Nincs kiírva, hogy privát üzi küldése nálad és egyik hozzászólónál sem. Viszont ha te rákattintasz az enyémre akkor te tudsz küldeni. Előre is köszi.
2009. júl. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!