Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segítségre lenne szükségem!...

Segítségre lenne szükségem! Írásban akarom a munkáltatómnak bejelenteni a terhesség tényét, de nem tudom, hogyan tudnám leírni profi módon és lényegre törően!? Aki írt már hasonlót, segítsen!

Figyelt kérdés
2009. júl. 7. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért akarod irásban közölni? Szerintem sokkal jobb szóban elmondani az ilyet. Meg annak nincs is értelme szerintem, hacsak nincs valami okod rá, hogy ne szóban mondd el.
2009. júl. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Van rá okom! Egyébként is, szó elszáll...
2009. júl. 7. 17:37
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én így írnám:


Tisztelt .......!


Bejelentem, hogy 2009. x.hónap y-ra gyermeket várok.

Kérem ennek figyelembevételét, amikor például vizsgálatok miatt távol kell lennem a munkahelyemről.


Köszönettel és tisztelettel:


XY


Hely, 2009. július 7.

2009. júl. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az lehet, hogy a szó elszáll, de ha ettől félsz a munkáltató nem szüntetheti meg a munkaviszonyodat sem a terhességed miatt, sem más okból. Ugyanis, ha ma elküldene és holnap derülne ki, hogy terhes vagy, akkor vissza kell állítania a munkaviszonyt. Ha csak tartasz tőle, akkor írj neki.
2009. júl. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon jó az amit a második írt, de munkakörtől függően én beleírnám azt is, hogy hivatkozva a munka törvénykönyve 85. §-ra, kérem, hogy állapotomnak megfelelő munkakörbe áthelyezni szíveskedjen. Amennyiben ez nem megoldható, kérem, hogy ezen paragrafus értelmében a munkavégzés alól felmenteni szíveskedjen.


"85. § (1) A nőt terhessége megállapításától gyermeke egyéves koráig - munkaköri alkalmasságára vonatkozó orvosi véleménybemutatása alapján - az állapotának egészségügyi szempontból megfelelő munkakörbe kell ideiglenesen áthelyezni, vagy meglévő munkakörében a munkafeltételeket kell megfelelően módosítani. Az új munkakör kijelöléséhez a munkavállaló hozzájárulása szükséges.


(2) Az (1) bekezdés alapján ideiglenesen áthelyezett, illetőleg áthelyezés nélkül módosított munkafeltételek mellett foglalkoztatott nő munkabére nem lehet kevesebb előző átlagkereseténél. Ha a munkáltató nem tud az egészségi állapotának megfelelő munkakört biztosítani, akkor a nőt a munkavégzés alól fel kell menteni, és erre az időre részére az állásidőre járó munkabért kell folyósítani.


(3) A munkáltató a munkaviszony fennállása alatt megváltozott munkaképességűvé vált munkavállalót köteles - a külön jogszabályban meghatározottak szerint - az állapotának megfelelő munkakörben tovább foglalkoztatni.


(4) Az (1)-(2) bekezdésben foglalt rendelkezésektől érvényesen eltérni nem lehet."

2009. júl. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!