Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas 100-120 körüli pulzusszá...

Magas 100-120 körüli pulzusszámom van, 18. hetébe lépő kismama vagyok. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
18. hetes kismama vagyok, és 100-120 körüli a pulzusszámom, amely átlagosan 100/60-as vérnyomással párosul. Panaszom az nincs, az orvosok sem figyelték ezidáig, én kérdeztem rá a hétfői tanácsadáson. Tegnap voltam egy vérvételen, mert állítólag a pajzsmirigy túlműködése is okozhatja a gyors szívdobogást, és most egy kicsit aggódom, hogy van valami bajom, és ezáltal a babának is lesz esetleg. Hallottatok már hasonló esetről, és mi a tapasztalat?
2008. ápr. 30. 09:26
 1/4 anonim ***** válasza:
ne idegeskedj!Nekem is elég magas a pulzusszámom a multkori mérésnél is 110/70 pul:117!Állitólag terhesség alatt megnövekedik mindenkinek,bár lehet vérszegénységtől is és persze a pajzsmirigy tulműködésétől és alulműködésétől is!mivel pajzsmirigy alulműködésem van állandó gyógyszereket szedek/Letrox/.milyen volt a vérképed?egyébként ha kicsit túlmüködik a pajzsmirigyed azért ne idegeskedj mert nekem azt mondta a doki h jobb ha egy kicsit tulmüködik terhesség alatt mintha alulmüködne,ha esetleg felmerül a pajzsmirigy elégtelenség nálad akkor ugyis elküldenek endokrinologiára és ott megvizsgálnak h kell e gyógyszer vagy sem!Boldog babavárást és ne idegeskedj mert az sokkal jobban árt!21 hetes kismami:)
2008. ápr. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én is voltam hasonlóan!!! most 36 hetes vagyok és kb 25-26 hetes voltam mikor 100/60-as vérnyomásom volt és 120-as pulzusaim....Nagyon nehezen viseltem, gondolom te sem érzed tőle magad túl jól. Nekem azt mondták, hogy ezt okozhatja az, hogy valami vírus, baktérium fertőzés ellen küzd a szervezet (előtte 2 héttel vírusos lázas voltam). Nekem 2-3 hét alatt elmúlt. szerintem veled is valami hasonló lehet, de azért vizsgáltasd ki magad és pihenj sokat!
2008. ápr. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ara, hogy ez így is marad:-)

Terhességnél ez normális, teljesen jó tartományban mozog a vérnyomásod és pulzusod is.

A baba testét is neked kell ellátni, ezért emelkedik meg.

2008. ápr. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2008. ápr. 30. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!