Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van akkor ha egyik sincs?

Mi van akkor ha egyik sincs?

Figyelt kérdés

Se apasági se házassági, a szülésnél akkor milyen nevet kap a gyerek?

37 hetes vagyok, de elég körülményes elintézni az apaságit, és az okmány iroda azt mondta ha nem kérem még a gyerek anyakönyvezését szülés után akkor "ráér" az apasági. Most akkor hogy van ez?



2012. jún. 30. 13:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a Te nevedre kerül a gyerek,és majd után lehet kérvényezni hogy kerüljön át apa nevére.
2012. jún. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
de akkor miért mondták hogy nem anyakönyvezik a nevemre ha még nem kérem?
2012. jún. 30. 13:37
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Így, ahogy az első írta, a te nevedre kerül, a kórház elindítja a folyamatot!!

De az hogy ráér az apasági?!

Ha nincsenek meg a kicsi okmányai az Államkincstárban sem igényelheted a juttatásokat(anyasági, családi).

2012. jún. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak hogy a gyermeket anyakönyveztetni kell,már csak azért is,hogy a családit,egyszeri anyaságit,Tgyást-ha dolgoztál,vagy a Gyes-t ha nem dolgoztál,megigényelhesd Rá! Addig a Te családnevedet fogja viselni. Utána ráér az Apuka hogy a nevére vegye!


Boldog babavárást,könnyű szülést és egészséges kisbabát!! :-)


Üdv: 3 lányos

2012. jún. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, a gyerkőc anyakönyvezését nem kell kérni,azt a kórház automatikusan elindítja.

Persze utána ráér az apasági,de addig a te neveden lesz a bébi.

Miért körülményes az apasági,csak egy nyilatkozatot kell kitölteni és annyi,nem?

2012. jún. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A születés után 3 -vagy 5?- napon belül anyakönyvezni KELL a gyereket, olyan nincs, hogy várunk. Ha nincs apasági, akkor a te nevedre anyakönyvezik, illetve egy kitalált apát kell megnevezni. Ha a párod később a nevére venné, vagyis teljes jogú apasági nyilatkozatot tenne, akkor a gyámhivatal indít egy eljárást, aminek van költsége és hosszadalmas is. Ezzel szemben hétfőn besétáltok a gyámhivatalba, viszitek a személyiteket, egy orvosi igazolást a szülés várható időpontjáról, meg egy igazolást a családi állapotodról és kb 10 perc és 0 forint ráfordítással meg van oldva az egész.
2012. jún. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs apasági a te nevedre kerül a gyermek! Szerintem kérj az önkormányzatnál, nálunk az anyakönyvezetőnél időpontot, bementek ketten, papírokkal, és egy igazolással mi szerint mikor fogant a baba, és mikorra vagy kiírva, és kész! Nekünk 20 perc volt!
2012. jún. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat,

a lényeg, hogy miért körülményes. lejárt a személyim amit meg kell csináltatni mert anélkül állitolag nem csinálják meg az apaságit, és nem jo a jogsi hiába fényképes. az apa és az én cimem is más ( a bejelentett) igy az apaságit csak az én cimemen lévő okm.irodában csinálják meg ami meg messze van és nincs lehetőségem elmenni oda most. lehet hogy csak akkor tudok elmenni amikor máér késő. apa van, és a nevére is veszi a bébit, együtt élünk, nincs gond semmivel, csak annyi amit leirtam.

2012. jún. 30. 13:52
 9/12 anonim ***** válasza:
Ott a kórházba ha nincs apasági, akkor a te nevedre kerül a bébi. Utána majd bementek a gyámhivatalba, és ott rendeziktek utólag.
2012. jún. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A személyit megcsináltatni is csak néhány perc, 2 héten belül megérkezik. Hidd el, sokkal egyszerűbb és olcsóbb, ha előtte elrendezed ezt a kérdést.
2012. jún. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!