Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kis korkülönbség - tényleg...

Kis korkülönbség - tényleg félnem kellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kislányom 1 éves, s januárban érkezik a kistestvér, aminek mi nagyon örülünk, de már több ismerőstől is azt kaptam, mikor elmondtuk a nagy hírt, hogy " jól meggondoltátok? nem korai? kösd fel a nadrágod? terveztétek? biztosan csak becsúszott..." szóval elég sok meglepő reakció volt, lassan kezdem azt gondolni, hogy félnem kellene. Tudom-sejtem, hogy nem lesz egyszerű, az első babával is nehéz volt, hát még kettővel, de azt gondolom, hogy ennél sokkal több a boldogság-szeretet-öröm amit tőlük kapok! Kicsit elkeserít az ilyen hozzáállás, valóban ennyire lehetetlen feladatra vállalkoztunk? Hozzáteszem nem a semmibe szülöm, stabil az anyagi helyzetünk, nem mástól várom a segítséget stb...

Kis korkülönbséggel szült anyukák, írnátok pár bátorító szót?

Köszönöm!


2012. júl. 5. 12:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem kell félned.

Semmivel sem rosszabb a kis különbség mint a nagyobb. Minden életkornak megvannak a saját maga problémái.

Nagyon jó lesz, majd meglátod.

2012. júl. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem nem egészen 14 hónap van a gyerekek között és sokkal jobban elboldogultam velük, mint amikor még csak egy volt. Vettünk tesókocsit, így nem kellett otthon ülni. Játszótereztünk, kirándultunk.

Nem őszültem bele :)

Persze voltak nehezebb napok, nem tagadom, de nem a kis korkülönbség miatt!


Mondjuk a férjem rengeteget segített, segít!

Ma már nagyok, de egymásnak legjobb barátai, egy csoportba jártak oviba, nem kellett 2 felé szaladgálnom, mint ha pl. 2-3 év lett volna köztük!


Mi is pont ezeket a "beszólásokat" kaptuk, de nem érdekelt :)


Ne izgulj, aki ilyeneket mond, nem tudja mit beszél!

Mindennek kulcsa a szervezés!

Én pl. 2 napra főztem, vagy kora reggel, így a délelőtti időt nem vitte el a konyha.


Jó egészséget!

2012. júl. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Igaz én csak most várom az elsőt,de szerintem ebben semmi elítélendő nincsen.Tény,hogy eleinte nem lesz egyszerű,de aztán "összenőnek"és jól lefoglalják majd egymást,együtt tudnak felnőni,játszani...

Tapasztalat sajnos nincsen,de ez a véleményem.Lényeg,hogy nektek legyen boldogság minden pillanat a gyerekekkel,másokra meg nem kell hallgatni.

Gratula a babákhoz!

30hkm

2012. júl. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát ezt én annyira utálom:))Amikor rögtön földbe akarnak döngölni és jól leszólni, én is tökre féltem amikor a másodikat vártam, pedig köztük 21 hónap van. Szorongtam hogy úristen mi lesz biztos nagyon nehéz... az első egy két hét valóban az volt, amíg összeszoktunk így 3 an (férjem már dolgozott pár nap után) de ahogy beállt a napirend semmi nehézséget nem láttam benne. Szerintem a nulla és egy gyerek között van a legnagyobb különbség az 1 és 2 között már sokkal kevesebb. Gyakorlottabb vagy, sokkal kevésbé parázod túl a dolgokat, lazábban veszed legalábbis nekem így volt, és tök jól összenőnek, eljátszanak majd később. Nálunk mondjuk ezt most nem tudom annyira elmondani mert a kisebbem 2.5 éves a nagyobbam 4.5 és bizony gyakran vitáznak kiabálnak egymással, mert a kicsi se tűri már hogy a nagyobb megmondja a tutit, meg rendezgesse, hanem saját akarata tombol, plusz dackorszakban is van.
2012. júl. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia. 3 gyerekem van! 3,5 éves a legnagyobb. A két kicsi 15 hós és 4,5 hós. 10,5 hó van a két kicsi között. Nyilván nem könnyű, meg bizony néha kiborulok. De nem csak rossz! Mindegyik átalussza az éjszakát, kivéve betegség esetén. Ahogy nőnek egyre könnyebb. Szóval fel a fejjel!
2012. júl. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem hülye kérdésre, hülye válasz a legjobb megoldás.

Közöld mosolyogva, hogy ha túl bonyolult lesz a két gyerekkel, esetleg örökbe adjátok az egyiket. Persze nem ingyen.

Vagy hogy a te férjed mellett én egyet se mertem volna szülni! Aztán figyeld az arcukat!

Egyébként az ilyen okoskodók szerintem önigazolást keresnek, mert a ti gyerekvállalásotok megkérdőjelezi az ő "nem szülök legfeljebb csak egyet vagy kettőt de semmiképpen se kis korkülönbséggel" hozzáállásukat.

Persze ne a nagytesó füle hallatára mondjatok ilyeneket, és ne is olyannak, aki később visszamondhatja a gyereknek.

Azén lányaim között két és fél év van, de sok kis korkülönbséges testvértpárt is ismerek, és köszönik jól van az egész család.

Ne izgulj. Remélhetőleg tudod majd szoptatni a kicsit, pontosan emlékszel még, mi és hogyan vált be az első babánál. Néhány időigényes szokást (fölösleges vasalás, fertőtlenítés, ugrálás a baba minden nyikkanására meg ilyenek) el fogsz hagyni, már ha voltak ilyenjeid egyáltalán.

Szervezzetek biztonsági hátteret a terhesség utolsó hónapjaira, aki beugrik segíteni, ha az orvosod kímélő életmódot, ne adj' isten fekvést írna elő neked. Ennek kicsi a valószínűsége, de jobb, ha nem akkor kell kapkodni.

És jól készítsétek elő a nagytestvért a várható eseményekre. Nem baj, ha még nem beszél, ti meséljétek el egyszerű szavakkal, képeskönyvvel újra és újra, mi fog történni. Anya kórházba megy, nincs itthon. A kislánynak hiányzik az anyukája. Ki vigyáz rá? Hány este kell anya nélkül lefeküdni? És a végén anya hazajön a kisbabával. Akár saját kezűleg is rajzolhattok néhány képet.

Persze ez ráér még, majd néhány héttel a szülés előtt lesz fontos.

2012. júl. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok!


Az utolsó jól írta, a tesót mindenképpen készítsétek fel a kórházi napokra, de elég 1-2 héttel a szülés előtt.


:)

Nekem a 2. szülésem 50 perc volt cakk-pakk-doki szerint a kis korkülönbség miatt!

Ez sem utolsó szempont!

:D

2012. júl. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az elején nagy rossz volt. Hiába volt segítségem egyszerűen nehéz volt két fiúval. De csak addig amíg felnem nőttek egymáshoz. :)
2012. júl. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jajjjjj , nagyon köszönöm a hozzászólásokat-tapasztalatokat! - jól érzem én, hogy nem kell emiatt összeomlani, de komolyan már kezdték belém ültetni a bogarat! Sok hasznosat írtatok, köszönöm! :) Igazából én kíváncsisággal-örömmel várom, hogy hogyan oldom meg majd az új helyzetet, nekem egy ez olyan kihívás ami boldogsággal tölt el!
2012. júl. 5. 14:00
 10/12 anonim ***** válasza:
Először is gratulálok.Nekem 2 kisfiam van.20 hónap a korkülönbség.Az eleje sem volt vészes.Időm is volt magamra.Mindig egyszerre fektettem le őket délután így vagy pihentem vagy főztem.Most nagyon jó mert nagyon összenőttek.Szinte egy méretű ruhákat,cipőket hordanak.Amit kinő a nagyfiam máris jó a picire,sokat játszanak együtt,igaz veszekednek is de hamar kibékülnek.Nagyon szeretik egymást.Nincs miért aggódnod:D
2012. júl. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!