Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, ti is látjátok vagy...

Kismamák, ti is látjátok vagy láttátok a kisbabát a hasatok alján hol itt hol ott kidudorodni? 14 hetes vagyok.

Figyelt kérdés
Legtöbbször jobb oldalon van függőlegesen,de van amikor legalol keresztben és a feje bal oldalt ahogy az Uh-n is láttam.Van amikor egyáltalán nem látszik h hol van.
2009. júl. 10. 18:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt sosem tudod még ilyen fiatal terhesen,hogy mikor hogyan fekszik a baba,ezt még később is elég nehéz eldönteni.Neki még nagy helye van forgolódni,naponta sokszor átfordul.

Itt követheted a fejlődését hétről hétre:

[link]


Boldog babavárást.

2009. júl. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%

Én is tudtam,hogy hol van.Én mindig bal oldalon éreztem,mint egy kis hurka,ott volt.:-)

Nem mozgott el a helyéről,és csak akkor éreztem,ha hanyatt feküdtem.Én nagyon sovány is voltam,ezt hozzáteszem.

2009. júl. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Akkor te valami mást érzel,mert tul korai lenne.A magzatmozgást is általában az első szülő nők kb 20 hetesen érzik ami nagyon össze keverhető a has korgásával. 14 hetesen nagyon pici még ehez a feladathoz.Viszont késöbb a vége fele micsoda boksz meccseket tudnak produkálni:)
2009. júl. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ebben a terhességi korban ez lehetetlen, hoyg a babát lásd. Ha nagyon vékony vagy és a méhed is előrehajló, akkor lehet hogy azt már láthatod, hoyg növekszik, de a babát tutira nem láthatod.
2009. júl. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Első terhességemnél ebben a terhességi korban csak a narancs nagyságú méhem dudorodott ki és az állandóan egyformán-elöl fekvő méhlepényem volt-

Most a méhlepény a hátsó falon van és a baba van elöl Uh szerint..

Sovány is vagyok és nem lehet ez más,mert ha sérv lenne akkor mindig ugyanott lenne.

A férjem is látja és érzi ahogy ráteszi a tenyerét.

Csak kiváncsi voltam ,h tapasztalt-e még valaki ilyent.

Első terhességem után el sem tudtam képzelni h van ilyen és ennyire külömbözhet 2 terhesség.


Kedves "sovány kismama"aki még ugyanezt vette észre:

most hogy van a baba?

2009. júl. 10. 19:40
 6/17 anonim ***** válasza:
Ne hordjatok már össze ilyen butaságokat.Hogyan is érezhetnéd 14 hetes terhesen a babának bármilyen testrészét?Gondolkozz már,ez fizikailag is képtelenség lenne,meg a méretei miatt is az.Mekkora erővel kellene szerinted annak a picike babának kifele lökni magát,hogy te érezhesd a testrészeit?Ne írj már hülyeségeket.Én is kihordtam 3 gyereket,és tudom,hogy ebben a korban még hol itt hol ott van a baba.Egyszer itt domborodik hanyatt fekve néhol odébb.De nem dugja ki semmijét az biztos.És nekem mindig a hátsó falon tapadt a placenta.14 hetes baba mindössze kb:10 cm,és 65 gr,ez nagyon kicsike még ahhoz,hogy érezhesd bármilyét.
2009. júl. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

És akkor egyéb mi lehet?

Valami baj?

Nem fáj semmim.

2009. júl. 10. 19:59
 8/17 anonim ***** válasza:
44%
Szia! Én is kb. ennyi idősen vettem észre, illetve a párom amikor hanyatt feküdtem és ő nézegette a pocimat. Jobb oldalt a hasam aljához közelebb, mint egy kisebb ököl nagyságban, és ha megsimiztem egyszerre mindkét oldalt a hasam érezhető is volt a kis dudor. Egyébként ahhoz képest hogy első baba elég korán "megmozdult" 15+4 hetes voltam és mindig be voltam pánikolva, hogy honnan fogom tudni, ha ő mozog, de akkor amikor megtörtént tudtam hogy ő lehet. Hát én elhiszem, hogy össze lehet téveszteni a bélmozgással, de én mindig megtudtam különböztetni. 24 hetes kismama
2009. júl. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

20.10 Te félreértetted.Nem a magzatmozgásról ír a kérdező,hanem,hogy érzi a baba testrészeit.Ez LEHETETLEN!!!

Egyébként én is éreztem a mozgásokat már első terhességemnél 15 hét körül, a többinél még előbb.

2009. júl. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem a testrészeit érzem,azt csak az ultrahangon láttam h hol van,hanem egy hurka szerű kiemelkedés látszik a méhem egyik másik -alsó felső részén.

Az Uh-n pedig azonosítottam,mert akkor is ki volt dagadva jobb oldalrő és épp oda tette a vizsgáló fejet a doki.

Csak látta volna ha az nem a baba volna....de elkezdte mondani h végig látja a gerincét ami szépen zárult...stb.

2009. júl. 10. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!