Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg ennyire "gáz" lennék,...

Tényleg ennyire "gáz" lennék, amiért nem erősködöm a párommal, hogy legyen jelen a szülésnél?

Figyelt kérdés
A kismamák állandóan megbotránkoznak,hogy velem nem jön be a párom a szülőszobára. Mivel nem bírja a vért és én nem akarom,hogy úgy lásson,ahogy egy nő kinéz alulról szülés után,ezért nem is erőlködöm. Ezért miért kell lenézni az embert? Szerintem az apás szülés akkor szép dolog,ha mindkét fél akarja és úgy érzi az apa is,hogy támogatni tudja az anyát a vajúdáskor. Nekem semmi bajom azokkal,akik ezt választják,mert nagyon bensőségesnek gondolom,de azért miért kell beszólniuk,amiért mi nem tartozunk közéjük? Van itt más kismama is,akit nem kísér be a párja?
2012. júl. 9. 14:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%
Mért lenne gáz,ha ti így gondoljátok senkinek semmi köze hozzá,ennyi
2012. júl. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%
Az én férjem sem ,lesz benn, ne is legyen. Ő nem akarja, én meg nem erőltetem.
2012. júl. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
57%
Én sem erősködtem, nem akart jönni, hát ne jöjjön, csak annyit kértem tőle, hogy ott legyen a folyosón. Aztán saját döntéséből jött be, csak a kényes pillanatokat hagyta ki (pl. burokrepesztés szó hallatán kirohant a szobából). A végén anyukám volt benn, ő meg utána jött be a babával. Mivel akkor még varrtak, rettenetesen véreztem, már amikor az ajtónál járt, mondtam neki, hogy tovább inkább ne, nehogy rosszul legyen. Nem volt sértődés egyikünk részéről sem. Hogy más mit gondol, az nem érdekel.
2012. júl. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
57%
nálunk is íg volt, ha kértem volna, bejött volna, de láttam rajta, hogy igazából nem akarja látni, és én sem akartam hogy úgy lásson. Én is megkaptam, hogy pedig életreszóló élmény, felejthetetlen, stb. Hát lehet, hogy tényleg élmény lett volna neki, csak negatív a látvány miatt. Jó volt ez így, senkinek semmi köze hozzá, hogyan szülsz, csak neked és a párodnak. Ha nektek így jó, akkor így jó és kész.
2012. júl. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%
z én férjem sem volt bent. Ettől ő még nem rossza apa, és szereti úgy a gyerekét, mint aki bement a szülésre. De vannak bizonyos férfiak, akik ezt nehezen viselnék. Vagy a stresszhelyzet miatt, vagy a látvány miatt. Ezért nem kell őket hibáztatni vagy bántani. Az én férjem is kiváló ember, apa, férj,de ő tartott attól, hogy ha kínlódom és nem úgy segítenek nekem, vagy nagyon óbégatok, attól ő ideges lenne, hogy minden rendben lesz-e. Ja, és mellesleg engem is nagyon idegesített volna, ha látom hogy ő milyen ideges. Így nem erőltettem, és nem jött be. Hajnal 4:20-kor szültem, ő már 5kor bejött, kézbe vette az egyetlen kislányát,utána beszélgetett velem fél órát, és elment dolgozni. 2. babánál sem lesz bent valószinüleg, de én ebből nem csinálok ügyet. Ő példás apa, és csak ez számít.
2012. júl. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem vagy gáz.


Velem bent volt ugyan a párom, és minden így volt tökéletes, de mi mindketten akartuk.

Ha apa szeretne bent lenni, akkor hagy menjen, de ha nem akkor nem szabad erőltetni, mert abból semmi jó nem sülhet ki.

2012. júl. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell erőltetni, többet árt, mint használ. Arról nem beszélve, hogy akár meg is gondolhatja magát, és másoknak meg semmi köze hozzá. Ezek intim percek, erről ti döntötök.
2012. júl. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Örülök,hogy nem csak én gondolom úgy,hogy nem kell erőltetni. Már kezdtem begyöpösödöttnek érezni magam,mert nem is találkoztam még olyan anyukával,akivel egy cipőben jártam volna. Köszi a történeteket és a véleményeket!
2012. júl. 9. 15:15
 9/18 anonim ***** válasza:

az én férjem sem jön be, kérdeztem, hogy akar-e, azt mondta nem, én meg:Hála az égnek, mert én sem akarom.

Amikor engem győzködtek, hogy apás szülés, valahogy egyik érv sem hatott meg:

"együtt csináltuk, az a minimum, hogy bejön" - bocs, de ne kierőszakolásból legyen ott, meg mert ráeröltetem, hanem magáért az élményért, nem fogok utlimátumokat adni neki, ha csak ezért jön be, akkor ott egye meg a fene a dolgot.

"élete legszebb pillanatát hagyja ki" - ugyanilyen legszebb pillanat, amikor meglátja a lányát a karomban

"erősíti a köteléket"- akkor a mi apáink, nagyapáink nem szerették a gyereküket, mert nem voltak ott a születésünkkor?Meg akit örökbe fogadtak vagy császáros, aki lekéste apuka a szülést stb. Ugyanmár!

"jobban tisztel majd"- nem célom győzködni, hogy milyen nehéz a szülés, van annyi esze, hogy tudja, nem sétagalopp, de amúgy sem neki akarok bizonygatni egy szüléssel, hogy micsoda fain csaj vagyok, az a lényeg, hogy a gyerek egészségesen szülessen, minden más másodlagos.

2012. júl. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Teljesen egyett ertek veled. En mondtam a paromnak h szeretnem ha bejonne,DE ha ugy erzi nem megy (neki nem a verrel,hanem azzal van baja h szenvedni lat engem) akkor minden eroltetes nelkul megertem,sooot..inkabb szoljon mint hogy vmit rosszul eljen meg. Bar o bejon,teljesen elfogadtam vna ha nem szeretett vna.
2012. júl. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!