Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szégyen az egyedülálló anyaság?

Szégyen az egyedülálló anyaság?

Figyelt kérdés
Illetve ti mit mondtok egyedülálló anyukák, ha ismerősök-félidegenek kérdeznek az apa felől? És a gyereknek majd mit mondtok, ha kérdezi?
2012. júl. 10. 00:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok egyedülálló anyuka, de becsülöm azt, aki vállalja az ezzel járó nehézségeket, gondolom, senkinek sem jószántából alakult így az élete. Szerintem, ha valaki az apuka felől érdeklődik, vagy rendezd le egy közhellyel, vagy ha olyan, akivel talán máskor is fogsz találkozni (később a játszótéri anyukák lesznek ilyenek, ott azért a társalgásban előkerülnek az apák), nyugodtan mondd el, hogy nem vagytok együtt. Nem kell elmesélni az egész történetet, ha nem akarod, szégyenkezni meg egyáltalán nem kell.
2012. júl. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Dehogy szégyen... Inkább egyedül, mint egy rossz kapcsolatban, ami mindenkit megviselne.
2012. júl. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sem szégyen! Nagyon sok pasi éretlen hozzá vagy a kapcsolathoz. A hűség is nagy szám náluk, bár a mai lányokat/nőket sem érdekli az,hogy akár egy család is szétszedhet, csak a lényeg,hogy az övié legyen a pasi.
2012. júl. 10. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem szégyen.Szerintem sajnálják az ilyen nőket és nem szégyenteljesen néznek rá.Én is ,mint szerintem minden nő megmondanám,hogy sajnos nem működött az apukával és jobbnak láttuk így a dolgokat,ne nőjön fel a pici vitákban.
2012. júl. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem szégyen, csak nehéz lehet. Becsülöm azokat akik így is tisztességgel felnevelik a gyereküket. Bár még én is járhatok így mert apuka nem lelkesedik a babánként, aki 10hét múlva jön, csak abban reménykedem majd ha meglátja megváltozik, de ha nem akkor én is inkább egyedül nevelem mint egy olyan apával aki nem szereti... Viszont nem tudom mit mondanék majd a kisfiamnak mikor apu felől érdeklődik, de semmiképpen nem szeretném ha rosszul érezné magát miatta
2012. júl. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, éppen a "játszótéri anyukák" kapcsán merült fel már most ez a kérdés. Mert hát amikor kérdeznek apuról, hát csak hebegek-habogok.
2012. júl. 11. 23:24
 7/10 anonim ***** válasza:
5-ös mi változott azóta?
2012. nov. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Talán egy kicsit kevésbé érzem magam zavarban, mint korábban, de azért még nem "léptem nyilvánosság elé". Jelenti ez azt, hogy egy "Isten háta mögötti" faluban "bújkálok" a szüleim házában, a barátaim elkoptak mellőlem, de az a kevés megmaradt online, akikre számítani tudok. Lassan el fog kelleni kezdenem dolgoznom, új munkahelyen, új emberek között, akik talán legalább is az elején kevesebbet fognak kérdezősködni, ha meg igen, kevésbé lesz ciki nekik két szóban elmondani, hogy apu lelépett. Igy lassacskán majd kialakulnak felületes emberi kapcsolatok körülöttem, amilyenekre mindenkinek szüksége van a mindennapok feloldásához. Lépésről lépésre haladok így. A gyerek... Ugye mit fogok neki majd mondani, ez a legnagyobb kérdés. Legújabban az foglalkoztat leginkább, hogy fölkeresni az apuka családját akiket nem ismerek, tájékoztatni őket, hogy van egy unokájuk, unokaöccsük, stb..., és attól függően, hogy hogyan reagálnak, talán alkalmat adhatnak arra, hogy egyféleképpen enyhítsék az apa hiányát az életünkben. És még mindig nem tudom, mit mondok majd neki, hogy az apa képe se sérüljön, ne is hazudjak neki, tisztában is legyen a helyzettel az ő szintjén. Még pár hónap és abba a korba jut, amikor már hiányzik egy apa a képből neki is, nem csak nekem. Egyenlőre még a magam számára is olyan meséket gyártok éjszakánként, hogy a végén magam is elhiszem, mindenesetre kínomban jól szórakozom. Egynlőre a "díjnyertes" az kb úgy néz ki, hogy apa nagyon jó ember volt és annyira szeretett minket, hogy az összes jóságát belecsomagolta egy nagyon aprócska kis gyöngybe (kb, 0,05 mm es gyöngyöcskébe :)), és azt mindet nekem adta, míg neki már nem maradt semmi. És ebből a gyöngyöcskéből lett nekem ő, a kisfiam. .... na. Valahogy így állok. Amint a példa is mutatja, kishíján az őrület határán... :)
2012. nov. 5. 20:37
 9/10 A kérdező kommentje:
És veled mi a helyzet?
2012. nov. 5. 20:41
 10/10 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, velünk végülis itt az apa. mikor 35hetesen megindult a szülés és kórházban végeztem megjött az esze, bár azóta sem a legtökéletesebb apa és sokszor úgy vagyok vele hogy jobb lenne nélküle. én a helyedben azt mondanám hogy apa már egy jobb helyen van (meghalt), mert nem akarnám hogy valaha egy pillanatra is azt érezze hogy miatta ment el. az sem rossz amit kitaláltál viszont ahogy idősebb lesz nyilván rájön hogy ez mese habbal és ki kell találnod megint valami újat... akik meg emiatt lenéznének azoknak annyi eszük van pont mint annak az apának aki elhagyja a gyerekét. szégyellje magát az a pasi aki ekkora görény....
2012. nov. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!