Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan számolják majd ki a...

Hogyan számolják majd ki a szülés időpontját, hány napos ciklust vesznek figyelembe, ha úgy váltakozik a ciklusom, hogy 40 nap,29 nap,40 nap,29 nap?

Figyelt kérdés
De van, hogy össze vissza, 40-29-29-40-40. Átlagot számolnak?
2012. júl. 14. 08:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, ugyanis utolsó vérzéstől számolják, nem ciklus szerint.
2012. júl. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy utolsó vérzéstől. A védőnő számolja ki, hozzáad egy hetet, levon 3 hónapot és hozzáad egy évet. Mivel van már egy kislányom, tudom. Csak akkor 31-32 napos volt a ciklusom, most meg össze-vissza jön meg. Nőgyógyászom azt mondta anno, hogy ha valakinek 1 héttel hosszabb, vagy rövidebb a ciklusa, tehát 21 vagy 35 napra jön meg általában, akkor ő módosítja a szülés időpontját 1 héttel korábbra, vagy későbbre! Emiatt kérdezem, hogy ha össze-vissza jön meg, akkor átlagot számol, az ugye 35 körüli és akkor módosítani fogja a szülés időpontját? Még nem vagyok kismama, de szeretnék következő hónapban az lenni, viszont azt nem szeretném, mint az első gyerekemnél, hogy beavatkozzanak, és megindítsák a szülést, mert lejárt az időm, ami ugye 28 napra volt kiszámolva és nem 31-32-re, És hiába indították meg, nem is született meg, csak 4 nappal később, pont mintha 32 naposra lett volna kiszámolva a szülés időpontja! Emiatt izgulok, hogy ha egy 40 napos ciklusban lennék kismama, akkor 28 napos ciklust véve figyelembe 12 nappal, két héttel! korábban megindítanák a szülést! Orvost még azért nem kérdeztem meg, mert még nem vagyok kismama, azért kérdezem itt!
2012. júl. 14. 08:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem előbb ess teherbe, utána amikor felkeresed a dokit, akkor mondd el neki, hogy mi a helyzet. A legjobb, ha megmondod neki, hogy a ciklusod az elmúlt iksz hónapban hogyan változott, és abból ő szerintem mond majd egy átlagot és úgy fogja kiszámolni. Ezen most felesleges tépelődni, mondd el neki azt is, hogy hogy jártál múltkor és hogy ezt szeretnéd elkerülni. Biztosan megértő lesz és majd azt mondja, hogy jó, ha erre az időre nem érkezik meg a picur, akkor majd még vártok egy hetet és csak utána indítja be neked a szülést. Meg lehet velük beszélni, azért az átlag eléggé normális!
2012. júl. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Így lesz szerintem is, megbeszélem vele, de sajna nem nála szülök, nálunk nincs választott orvos, és úgy van a kórházunkban, hogy ha lejár az időd, be kell feküdnöd és megindítják!
2012. júl. 14. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!