Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen problémát okozhat a...

Milyen problémát okozhat a hüvely gomba illetve gyulladás, terhesség alatt a babának? Mivel kezelhetem?

Figyelt kérdés
2009. júl. 13. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Én éppen ma hívtam fel a dokimat ezzel a problémával,nekem elég sok,kicsit darabos a folyásom,és enyhén égő,viszkető érzésem van,35 hetes pocis vagyok,és azt mondta hogy nagyon gyakran előfordúl babás állapotban,canesten kombit mondta hogy váltsam ki,azzal kenjem,és 3 tabit rakjam fel aplikátor nélkül,és a párom is kenje magát,akkor is ha ő tünet mentes,mert lehet az ő testnedveitől van ez az egész,még ha nem is fennt nála fertőzés,egyszerűen,most annyira érzékeny a szervezetünk ilyenkor,hogy bármitől lehet ilyen nyavajánk.
2009. júl. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Én azt tanácsolom, hogy mielőtt saját magad kezelgetnéd, előtte vettes le az orvosoddal kenetet, abból egyértelműen ki fog derülni, hogy gombás, vagy bakteriális fertőzésed van, és annak megfelelő recpttel fog ellátni.

Ha egyértelműen gombás fertőzésed van, akkor szerintem a Canesten kúp a megfelelő.

A kezeletlen fertőzés koraszülést eredményezhet, tehát jobb orvoshoz menni vele.

-32 hetes km-

2009. júl. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Felszálló fertőzés miatt megreped a magzatburok és koraszülött babád lesz.

Tejsavas kúpot kevertess.

2009. júl. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én pénteken voltam a dokinál,hüvelygomba miatt.Megnézett és kúpot meg krémet irt fel.szerintem is az a jobb ha elmész,megvizsgál és azt használod amit ő ir fel.Terhesen sokkal hamarabb megfertőződünk.Én mondjuk előtte is érzékeny voltam.
2009. júl. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat,de azt nem értem,hogy mitől jön ki?mi okozza?mert mindig tiszta vagyok én is és a férjem is...nem ülök wc re meg nem sexelünk csak egymással akkor miért kapom el?mire vigyázzak a jövőben?
2009. júl. 13. 16:13
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez a fertőzés magától alakul ki a legyengült immunrendszer miatt!Nincs tisztasághoz kötve!Mindenkinél kijön valamilyen formában!Én inzulinos vagyok és ez még rátett egy lapáttal,folyamatosan egész terhességem alatt használtam a canestent.Van,aki hajlamosabb egyébként is a gombás fertőzésekre,nem kell aggódni!A baj a sárgafolyásokkal van,mert azok a baktériumok bekerülhetnek a baba tüdejébe és ott kárt okoznak.Az ilyen esetekben a babák születésük után antibiotikumos kezelésben részesülnek!Remélem válszommal segitettem neked kicsit megnyugodni!

További jó egészséget nektek!

2009. júl. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen na ez 1 tökéletes válasz volt.megnyugtattál.köszönöm aranyos vagy.
2009. júl. 13. 17:11
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem sárgás túrós szerű a folyásom,erre kaptam canestent :/ Most megijesztett az utolsó válaszoló. Akkor el se kezdjem a kanesten kúrát?? Mi van ha baja lesz a babámnak ?? :(
2009. júl. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
áhh azt mondta volna neked a doki ha gáz lenne...szerintem ne stresszelj én most hívtam fel az orvosomat és azt mondta h csak akkor lehet szövődmény ha nem kezelem.azt is mondta h neki volt olyan betege aki egész terhesség idején canestenezett és egészséges babát szült.szóval szurkolok neked is remélem kikeveredünk ebből valahogy.
2009. júl. 13. 21:21
 10/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

A canesten-kúrát mindenképpen el kell kezdeni,de ha túros,sárgás meg ilyesmi,akkor antibiotikumra is szükség van!Általában augmentint szoktak felirni!A canestentől különben semmi baja nem lesz a babának,nagyobb gond,ha nincs kezelve a dolog!

Jó egészséget minden kedves babavárónak!

2009. júl. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!