Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek nagyobbnak mertek a...

Akinek nagyobbnak mertek a babajat, az elobb szult a kiirt idopontnal?

Figyelt kérdés

2012. júl. 15. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, pont a kiírt napon született. Szerintem azért, mert nagyobb a súlya az átlagnál, nem fog hamarabb megszületni a baba, mert akkor azok akik 4 kg felett születnek időre, már meg kellett volna születniük 34-36-38 hetesen, mert már akkor elérték a 3,5 kg-ot?
2012. júl. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a családban nem így volt.

Két nagyobb baba született, teljesen időre (egyik baba 4400 grammal 1 nap túlhordással, másik 3950 grammal 39 hét 4 napra).

De volt ellenkező eset is, pl. unokaöcsém 2600 grammal született 37 hetesen (tehát a logika szerint neki még maradnia kellett volna, míg a nagyobbak jöhettek volna előbb?).

A súly csak egy dolog. A legtöbb baba akkor érkezik, amikor érett lesz hozzá súlytól függetlenül.

2012. júl. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A lányom 41+2 napra 3750grammal a kisfiam pont 41 hétre 4800grammal született.Én mindkét esetben túlhordtam,de persze ez csak az én esetem.
2012. júl. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz,semmi köze a baba méreteinek a szülés időpontjához!

A kislányom a 41.héten született indítással 4950grammal.

2012. júl. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor én leszek a kivétel.


Először a 24. héten mondták, hogy ez a baba bizony kb. két héttel idősebb a súlya és a hossza alapján, majd ezt a két hetet konzekvensen tartotta az összes ultrahang vizsgálaton. Pontosan betöltött 38. héten született, igaz, sürgősségi császárral, de az NST-n, ami a császárt indokolta már voltak fájások, tehát aznap meglett volna mindenképp. Szülés napján készült uh-on 3900 grammosnak saccolták, 3870 grammal jött a világra.

2012. júl. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat!es aki ekkora babakat szult(gondolog itt a 3500 g feletiekre)azok hogy szultek meg?nehez volt mi?gatseb mekkora lett?
2012. júl. 16. 10:37
 7/9 anonim ***** válasza:

4# vagyok. Igen nehéz volt,de nem a szülés hanem a vajúdás. 18órát vajúdtam,és folyamatosan nyomták belém az oxitocint. Nagyon fájt,a vége felé szerintem már nem is voltam teljesen magamnál!:(((

Császármetszés lett a vége de nem a baba mérete miatt(azért is hagytak ennyit vajúdni),hanem mert elsődleges fájásgyengeségem volt.

2012. júl. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3.vagyok.A lányom burokrepesztéssel ,oxitocinnal indított hüvelyi szülés volt.Ő viszonylag hamar 12 óra alatt született.A pici fiam spontán burokrepedéssel és gyakorlatilag hasonló forgatókönyvvel mint az előttem szóló született.Én 16 óra vajúdás (fájásgyengeség,oxitocin) után mivel meconiumos lett a magzatvíz lettem megcsászározva.
2012. júl. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

11 nappal hordtam tul a fiamat,pedig minden uh-on legalabb 2 hettel nagyobbnak mondtak.

3921 grammal es 60 cm szuletett.

Most varom az ocsit ,szeptember 26.-ra vagyok kiirva ,a doki azt mondta,hogy nagyobb lesz mint a battyja.

Kivancsi leszek O mikor lesz hajlando kibujni.

2012. júl. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!