Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kisbaba és macska egy lakásban?

Kisbaba és macska egy lakásban?

Figyelt kérdés
A párommal hamarosan babát szeretnénk,viszont van egy szoba macskánk,aki szinte már családtag nálunk és ráadásul társasházi lakásban élünk.Más is vállalt babát macska(esetleg kutya) mellé? Mi a tapasztalatotok,véleményetek?Mik lehetnek a veszélyei a "közös"életnek?

2012. júl. 17. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Semmi baja nem lesz,ha a biztos távolság megmarad cica és baba közt. A gyerek szobába ne engedd be, csak az első napokban,míg megtudakolja ki az új lakó. Megnézi mi a helyzet, körül szaglászik és ennyi,utána kifelé. Nekünk is volt, soha nem ment be az ágyba és nem feküdt a gyerek mellé se a gyerekre.Nem is érdekelte a baba. Később,mikor már mászott a fiam akkor meg menekült előle a macska. Mindig porszívózz, legyen az alom és a tálkája a baba számára elérhetetlen helyen,így nem lehet semmi baj. Ezért nem kell a cicusnak kiköltöznie. Üdv,egy cicás anyuka.
2012. júl. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Teljesen így van, ahogy az első írja!

Nekünk is van egy cicánk, úgy ahogy nektek!!

Én azért még annyit fűznék hozzá, hogy csináltass/kérj toxoplazmára vérvételt, meg ne te takarítsd az almot, amíg terhes vagy, hanem a párod!!

A vérvétel azért jó, mert ha már átestél a fertőzésen, amit a macskák terjesztenek leginkább(de mosatlan zöldség-gyümölcs, meg nem megfelelően átsült hústól is lehet), akkor a babád nincs veszélyben, védettek vagytok, mert már van ellenanyag a szervezetedben!

De egyébként érdekes, hogy nekem volt kiskoromban is cicám, meg ugye most is, mégsem estem át a fertőzésen.

Szóval nincs baj a cicával, ha megvannak az oltásai!

Ezért nem kell kirakni a "szűrét"! :)

35hkm

2012. júl. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Nekünk is volt/van macskánk, és mi is társasházban élünk.

Terhesen többször is voltam toxoplazma szűrésen (mind negatív lett, még nem is estem át rajta, pedig nekem is gyerekkorom óta vannak macskáim). Otthon ügyeltünk a tisztaságra. Kikeféltük a cicát, a párom nyúlt csak az alomhoz. A babaszobából mindig ki volt tiltva a macsek.

Mikor elkezdett lányom kúszni-mászni akkor sokszor voltam ideges a macskaszőr miatt, mert 100%-ig nem lehet eltüntetni. De nem volt soha más gond.

Most már 2 éves a lányom, imádja a cicát, az első szavai között szerepelt a macskánk neve.


Az együttélés megoldható. Persze jobban ügyel az ember a higiéniára, többet takarít, szabályok szab. De nem lehetetlen.

Sőt, én most azt látom, hogy lányomnak nagyon jót tett, hogy ilyen közelségben élhet egy cicával.

2012. aug. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Nekem kerti cicám van, de mindennap bejár. Az ágyba is beengedem ha le van takarva. Imád bennt heverészni:)

És van 2 ilyen kutya is. CSak a kakit kerülöm, de néha ezt sem úszom meg, van ehez ehez egy hosszú nyelű lapátunk... Többször és alaposan kell kezet mosni. A Dm-ben van pl. a Palmolivenak egy olyan folyékony szappana, amiben van valami természetes fertőtlenítő cucc. Higiene pluss a neve azt hiszem. ÉS nem 2, hanem hetente húzok ágyneműt, szintén a cica miatt. Ők voltak az első csemetéink, maradnak is:) Ja, és mindíg negyedévente féregtelenítjük őket!

2012. aug. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
Mircikém mindig "berág" ha azt hiszi, hogy a babámnak adok valamit enni, őneki meg nem! Szalad oda, és szemrehányóan nyávog, imádom mindkettőt! Ha sír a babám, a cica mindig rohan oda hozzám éjszaka, hogy hallom-e...
2012. aug. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem cicám van hanem egy kutyus és panelban lakunk, most vagyok kismama 7+4napos de remélem nem lesz gond. Azt biztosra tudom hogy a kutyus féltékeny lesz az első pár hétben :) de azért rá is fogunk figyelni. :)
2012. aug. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!