Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért hiszi azt sok kismama...

Miért hiszi azt sok kismama hogy a vérezgetés/barnázás normális?

Figyelt kérdés

2012. júl. 19. 15:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
jó kérdés én nem irnám ki(nem vesztegetném az időmét arra) hanem azonnal doki
2012. júl. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Azért mert sok helyen ezt IS lehet olvasni, hogy egy kis barnázás még nem gond stb... Még nem vagyok terhes, de nagyon sok helyen olvastam már ezt is azt is, viszont az a fajta vagyok aki ha bajt érez inkább orvoshoz fordul mint hogy kiirogasson.
2012. júl. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Épp azért kérdezgetnek szerintem, mert sejtik, hogy nem minden esetben normális, csak éppen nem gondolják, hogy veszélyes is lehet.

Azt persze én sem értem, ha valaki vérzik, akkor miért nem hív gyorsan dokit, vagy megy el hozzá, de a barnázás sok kismamánál előfordult, és nem volt gond belőle. Biztos ezért is hiszik, hogy nem jelent feltétlen bajt.

2012. júl. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Hát ezt én se értem. Ahelyett, hogy az idejét vesztegetné azzal, hogy itt kérdezget, mehetne orvoshoz is. Mi nem vagyunk orvosok, nem tudjuk neki megmondani, hogy mi baja. Sajnos volt már itt nem egy olyan, aki kiírta és csak utána ment orvoshoz. A babája elhalt. Pedig lehet, hogy ha nem vesztegette volna az idejét, akkor még meg lehetett volna menteni.
2012. júl. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én nem győzöm leírni ide a sok ilyen kérdésre a választ, hogy azonnal forduljanak orvoshoz. Viszont, még mindig jobb hogy kiírják mint hogy nem is tőrödnek vele. De komolyan nem tudom megérteni. Hiszen tök logikus az egész.
2012. júl. 19. 15:22
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
Mert normális.... Nem minden esetben, de rengeteg esetben egy ér pattan, egy méhszájseb vérzik, vagy akármi más. Az orvos persze meg KELL vizsgáljon, de nálunk is volt ilyen, és semmi gond nem volt. Mert normális. Minden szervezet más.. Ha van görcs, az már nagyon nem jó.. Rengeteg szaklap leírja ezt, és az orvosok is ezt mondják, hogy NEM KELL MINDEN BOLHÁT elefánttá fújni. Ez persze nem jelenti azt, hogy el kell hagyagolni, kérdés kiírás orvosi vizsgálat után lenne értelmes, ha a kismama még mindig aggódik...
2012. júl. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

A koraterhességnél az orvosok szerint a szervezet "emlékszik" a menstruációra, így elég sok esetben ez egy sima kísérővérzés, nyálkahártya leválás nélkül. Akár a fogamzásgátlónál.

Viszont fiatal terhességnél fontos odafigyelni, mert lehet mástól is, ki kell vizsgáltatni. Az meg, hogy valaki barnázgaz és elhalt a babája, sajnos nem megmenthető, pont azért barnázik, mert elindul a kilökődés. Azt még nem találták fel, hogy indítják be a leállt szívet, ez nem hormon függő. 2 missed abom volt. Vérzés nélkül.

2012. júl. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

nem tudom, en is sokszor olasok itt olyan kerdeseket hogy "ugye nem baj hogy verzek kicsit?" jo nem feltetlenul bajt jelez de azert egy normalis terhessegnel nincs verzes.

de ez kb olyan hogy rengetegen meg abban remenykednek(mikor meg csak nagyon szeretnenek babat) mikor megjon nekik de attol ok meg biztos terhesek...mikor az olyan kis szazalekban fordul elo hogy elhanyagolhato.

2012. júl. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem attól függ, kinek milyen tapasztalatai, olvasatai vannak ezzel kapcsolatban.

Itt mindenki azt írja, hogy barnázás, vérzés esetén azonnal orvos. Na most pl. az én esetemben egyszer sem tudott már segíteni: Első esetben 8 hetes voltam, mikor elkezdtem vérezni, pont aznapra volt időpontom első dokilátogatásra, de már csak egy elhalt 6 hetes embriót látott. Szinte ugyanez volt másodjára is, csak akkor nem vérzés volt, hanem enyhe barnázgatás. Két barátnőmmel is nyaraltunk akkor, akiknek normális volt a vérzés a terhessége alatt, ezért csak rá 3 napra mentem el dokihoz. Egyáltalán nem erősödött. Ez 9 hetesen volt, és ez a doki is azt állapította meg, hogy 6 hetesen elhalt a magzat. Két teljesen különböző vetélés volt, de a vérzésnél már segíteni így sem úgy sem tudtak.

Persze nem vitatom, sokszor van az, amikor még megmenthető, csak nekem ezzel nincs, tapasztalatom. De sokszor van az, amikor normális is. Ezt valóban doki tudja megmondani, de nem mindig menthető a menthető. Akkor meg már tök mindegy, hogy itt érdeklődik, még előtte, és utána megy dokihoz, főleg, ha a doki nem is rendel, vagy bármi más miatt nem tud eljutni dokihoz.

2012. júl. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%
Azért hiszik, mert normális. A dokim szerint is. Én is barnázgattam. Szóltam a dokinak, vállat vont, és közölte, hogy ez tök normális. Sőt mondta, hogy a vizsgálattól is előfordulhat némi vérzés, nem kell megijedni. Egyedül az élénkpiros, bő vérzés esetén kell azonnal orvoshoz menni.
2012. júl. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!